Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Társadalmi felelősségvállalásra ösztönöznék a munkaadókat a „Visszafogadó Munkahely" díjjal, amire azok a cégek pályázhatnak, akik a GYES, GYED, GYET után visszafogadták korábbi munkatársukat.
A pályázat célja, hogy bemutassák azokat a munkahelyeket, amelyekről hitelesen megállapítható, hogy fontos számukra a GYES-ről, GYED-ről, GYET-ről visszatérő munkavállalók újbóli foglalkoztatása, és megadják a lehetőséget, hogy a korábban jól bevált kollégák a gyermekvállalást követően ott folytathassák pályafutásukat, ahol abbahagyták. A szervezők reményei szerint, az így megosztott tapasztalatok más vállalatokat is társadalmi felelősségvállalásra ösztönözhetnek, hogy segítsék az anyák munkába való visszatérését.
Nevezni azok tudnak, akik már büszkélkedhetnek olyan munkatárssal, akit visszafogadtak, és az ő történetének megosztásával vehetnek részt a pályázatban. A nevezett történetekbe érdemes beírni minden olyan példát, amelyeknél a részmunkaidő, rugalmas- vagy távmunka, vagy akár job-sharing megoldás kitűnően működött, mert ez plusz pontot jelent az elbírálásnál, nem beszélve arról, hogy inspirációt jelent más vállalatoknak. A JÓL-LÉT Alapítvány és partnerei, a NÓRA-HÁLÓZAT tagjai által közösen meghirdetett pályázatra december 18-ig várják a nevezőket.
A szervezők a díjat egy presztízsértékű megbecsülésnek szánják, amely az álláshirdetésekben, a munkáltatói kommunikációban megjeleníthető értékként vonzóbbá teheti a munkáltató céget.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.