Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Hiába a magas hozam, még ez sem volt elég a Harvardnak ahhoz, hogy ne külsős cégeknek adják át a pénzügyeik kezelését.
Nem elég jól gazdálkodik a Harvard a befektetéseivel, ezért külső cégeknek szervezi ki a pénzügyei nagy részének kezelését. Az Egyesült Államok leggazdagabb egyetemei már rég így tettek: gyakorlatilag a Harvard maradt az utolsó, ahol a nagy befektetéseket még házon belül intézték. A váltás mellett azért döntöttek, mert a legnagyobbak listáján a második legalacsonyabb bevételt érték el.
Persze minden relatív: az utolsó előtti hely is azt jelentette, hogy az előző tíz évben éves átlagban 5,7 százalékos nyereséget hoztak az egyetem befektetései, vagyis jóval a piaci kamatok fölött. A legjobban a Princeton, a Columbia és a Yale forgatták meg a pénzüket, ők 8 százalékos hozamot is elértek.
A világ egyetemei közül a Harvard kapta a valaha volt legnagyobb adományt: egy volt diákja, John Paulson milliárdos fedélzetialap-kezelő tavalyelőtt 400 millió dollárt utalt át nekik. A Harvard számít a világ legjobb egyetemének, ahogy a leggazdagabbak listáján is az első, egyedül az ott végzettek fizetéseinek listáján szorult a második helyre. Aki ott szerzi meg a diplomáját, az évente átlagban 190 ezer dollár fizetésre számíthat, ami négyezerrel kevesebb a Yale-en végzettek átlagfizetésénél. De az európai élmezőnyt még így is lekörözik: Cambridge diplomásai például évente 91 ezer fontot kapnak átlagban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.