szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

A karanténban többet neteztünk, de kevesebbet beszélgettünk.

A Magyar Telekom adózott eredménye 22,9 százalékkal, 16 milliárd forintra nőtt 2020 negyedik negyedévében, a 2020-as éves nyereség 4,1 százalékkal, 46,3 milliárd forintra emelkedett, összes bevétele a negyedévben 3,6 százalékkal, 188,9 milliárd forintra, az év egészében egy százalékkal 673 milliárd forintra bővült – közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján a csütörtöki zárás után.

Az adózás, kamatfizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredmény (EBITDA) éves összehasonlításban 8,6 százalékkal, 62,6 milliárd forintra emelkedett 2020 negyedik negyedévében, míg 2020-ban 2,4 százalékkal, 225,9 milliárd forintra, a magasabb bruttó fedezet és az alacsonyabb közvetett költségek következtében – tették hozzá.

A jelentés szerint a mobilbevételek éves összehasonlításban 2020 negyedik negyedévében 3,6 százalékkal, 97,9 milliárd forintra, illetve a teljes év tekintetében 2,9 százalékkal, 364,6 milliárd forintra nőttek. A növekedés hátterében elsősorban a mobilnetből és a készülékértékesítésből származó bevétel állt, ez ellensúlyozta a hanghívásból származó bevétel csökkenését.

A rendszerintegrációs és IT ('RI/IT') bevételek 2020-ban 10,2 százalékkal, 89,5 milliárd forintra csökkentek elsősorban a magyarországi közszféra számára végzett alacsonyabb implementációs projektvolumen miatt, melyet nem tudtak ellensúlyozni az észak-macedóniai projektekből származó magasabb bevételek – írták.

Rékasi Tibor vezérigazgató a jelentésben úgy fogalmazott: 2021-ben a működési környezet változékonysága ellenére, továbbra is növekedési pályán maradnak.

A Telekomnál a tavalyi nyereség terhére részvényenként 15 forint a fizetendő osztalék. Ez továbbá kiegészül 10,2 milliárd forint keretösszegű részvény-visszavásárlással, amelynek egy részvényre vetített értéke 10 forintnak felel meg.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!