Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem csak a politikusok, a cégek is egymás után jelentik be, milyen szankciókkal sújtják az orosz gazdaságot.
Sorra jelentik be a nagy amerikai cégek a saját szankcióikat Oroszországgal szemben. Az Apple még kedden leállította a termékei oroszországi értékesítését, a Sputnik és az RT News applikációját pedig eltávolították az AppStore-ból. A Google-t üzemeltető Alphabet sem engedi megjeleníteni az orosz propagandahíreket.
Az Exxon Mobil is közölte, hogy elhagyja az orosz piacot, és leállít minden, oda tervezett befektetést.
Felfüggeszti az oroszországi munkáit a Boeing, és megszakítja a kapcsolatot az orosz üzlettársaival – jelentette be az amerikai repülőgyártó. A cég már hétfőn közölte, hogy leállítja a Moszkvában folyó pilótaképző tanfolyamait. A mostani bejelentés azonban ennél már tovább is megy, semmilyen javítást, karbantartást vagy alkatrészcserét nem adnak az oroszoknak.
A Ford, amelynek három leányvállalata működik Oroszországban, felfüggeszti az ottani működését, a Harley-Davidson pedig azt jelentette be, hogy nem ad el motorokat Oroszországba. A Nike is elérhetetlenné tette az összes termékét a webshopjában az oroszok számára.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.