szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az utolsó szolgálat című filmért Oscarra jelölték Nicholsont, most Bryan Cranston alakítja a karakter idősebb változatát a Sráckor és a Mielőtt-trilógia rendezőjének filmjében.

Richard Linklater mindig is szeretett eljátszani az idővel, gondoljunk csak az Ethan Hawke és Julie Delpy főszereplésével készült trilógiára, amelynek részei kilencévente kerültek a mozikba (Mielőtt felkel a Nap – 1995, Mielőtt lemegy a Nap – 2004, Mielőtt éjfélt üt az óra – 2013) vagy legutóbbi Oscar-szenzációjára, a 12 év alatt leforgatott Sráckorra.

Most épp Hal Ashby 1973-as klasszikusát, Az utolsó szolgálatot vette elő, hogy folytatást készítsen hozzá – pontosabban az eredeti film alapjául szolgáló könyv szerzője, Darryl Ponicsan 2005-ös regényét, a történet folytatásaként szolgáló Last Flag Flyingot dolgozta fel.

A 73-as moziban két tengerész (Jack Nicholson és Otis Young) kapja feladatul, hogy a 8 évet kapott fiatal bűnözőt (Randy Quaid) elkísérjék a börtönbe, de amikor rájönnek, hogy egy egyszerű lopásért ítélte el ilyen durván a bíróság, úgy döntenek, hogy megmutatják neki az igazi életet. A filmet három Oscarra jelölték: Nicholson és Quaid alakítása mellett Robert Towne (Kínai negyed, Mission: Impossible) forgatókönyve is említést kapott az Akadémiától.

A Last Flag Flyingban Bryan Cranston (Breaking Bad) kapta Nicholson karakterét, Steve Carell (The Office) játssza Quaid egykori szerepét, Otis Young idősebb énjét pedig Laurence Fishburne (Mátrix) alakítja. A hosszú évekkel később játszódó történet a trió újraegyesüléséről szól a Bush-éra idején, amely során Carell karakterének az iraki invázió során meghalt fia számára kell szervezniük egy méltó temetést.

A film a New York-i Filmfesztiválon debütál, majd november 3-án kerül a mozikba Amerikában.

Nincs kérdés, eddig ez az év filmje

12 év alatt, apró részletekben forgatta le új filmjét Richard Linklater, a végeredmény pedig egyedülálló: a filmtörténetben először valós időben, a szemünk előtt lesz kisfiúból lázadó kamasz, majd érett főiskolás. A formai korszakalkotás mellett a tartalom is lenyűgöző, a Sráckor gyorsan elrepülő majd' három órája elgondolkodtat, meghat és lebilincsel.

Kultúra – frissen, első kézből. Kövesse a HVG Kult Facebook-oldalát!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!