33 várost és 53 gyárat épített fel két paraszti származású cseh fiútestvér
A Duna-parti Linzben épült volna fel a hitleri Budapest
Hitler megbocsáthatatlan bűnnek tekintette, hogy a Duna legszebb városa az „Attila hun ivadékai” által lakott Budapest, és nem valamelyik "Niebelung" város. Ezért le szerette volna másolni Budapestet - írja a Falanszter blog szerkesztője.
Milyen lett volna a pesti Szabadság tér 1930-ban?
A fővárosi Szabadság teret a magyar városépítészet egyik legegységesebb arculatú terének mondják – tévesen. A park déli térfalát ugyanis sem 1905-ben, sem 1938-ban, sem 1996-ban, sem a 2010-es Budapest Szíve program keretén belül nem tudták a tér félköríves záródású északi részéhez építészetileg hozzáigazítani. De hogyan nézett ki a Szabadság tér az 1930-as tervek alapján? A Falanszter blog ennek járt utána.
A „Csatahajó-sziget”, amely szellemvárossá vált
A Falanszter blog a legutóbbi bejegyzésében Hashima szigetét mutatja be, amely a XX. században ontotta magából a szenet, és a legsűrűbben lakott terület volt a világon, azonban mára szellemvárossá alakult át.
Kínai gyarmata is volt az Osztrák-Magyar Monarchiának
16 évig volt Bécs és Budapest gyarmata Tiencsin belvárosának 108 hektáros területe. Bár a koncessziós zóna gazdaságilag semmit sem lendített a Monarchia gazdaságán, tény: magyar állampolgár volt az itt élő első kínai köztársasági elnök - olvasható a Falanszter blogon.
Három luxuspalotát kapott Kim Dzsong Un
Január 8-án tartja 28. születésnapját Észak-Korea leendő ura, Kim Dzsong Un, a sokat betegeskedő Kim Dzsong Il államelnök legkisebb fia, aki most három luxuspalotát kapott apjától.