szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?

1.

1. Gondoljunk arra, hogy hazafelé jövet valószínűleg több dolgot kell majd a bőröndökbe pakolni (ajándékok, a nyaralóhelyen vásárolt ruhák, emlékek), ezért a táskákat ne tömjük púposra, hagyjunk bennük némi szabad helyet.

2. Amit a célállomáson is megvásárolhatunk, azt ne vigyük magunkkal otthonról! Az italokból és kedvenc nassunkból csak épp annyit pakoljunk, amennyi az útra kell, és az apróbb kozmetikai cikkek is (tusfürdő, papírzsebkendő stb.) csak a helyet foglalják, ezeket már a helyszínen is megvehetjük magunknak.

3. Ébresztőórát ne vigyenek magukkal még a mazochisták sem, de a könyvek, CD-k és DVD-k is nyugodtan a helyükön maradhatnak, úgysem lesz idő a szállodai szobában szórakozni.

4. Ha két pár papucsot raktunk a bőröndbe, az egyiket nyugodtan dobjuk ki, és ugyanez igaz a hasonló típusú cipőkre is. Mindegyikből elég lesz egy-egy pár. Kerüljük az új vagy kényelmetlen lábbelik elvitelét is, mert úgysem lesz kedvünk felvenni őket.

5. A túl értékes ékszerek és ruhák is inkább maradjanak otthon, kivéve, ha kifejezetten olyan helyre megyünk, ahol minden este bált rendeznek. Felesleges sok készpénzt is magunknál tartani, a hitelkártya sokkal praktikusabb.

6. Indulás előtt mindig tájékozódjunk az adott hely időjárásáról. A nem az évszaknak megfelelő ruhákhoz hozzá se nyúljunk a szekrényben, egy görögországi nyaralásra például felesleges esőkabátot is magunkkal vinni.

7. A repülők fedélzetére újabban tilos 3–5 kilónál nehezebb kézipoggyászt felvinni, ezért ne is pakoljunk többet a magunknál tartani kívánt táskába. A tű, az olló, a bicska, a manikűrkészlet, az öngyújtó és az 1 decinél nagyobb kiszerelésű folyadék azonnal áldozatául esik a vizsgálatoknak, felesleges tehát őket magunkhoz venni, inkább rakjuk bele mindet a nagyobb bőröndökbe.

8. A laptopot és más nagyobb elektronikai eszközt csak akkor csomagoljuk a többi holmi közé, ha a nyaralás alatt esetleg dolgozni szeretnénk. De ugye nem?

9. Nem kellenek edények sem a vakációhoz, legfeljebb egy papír vagy műanyag tányért és poharat tartsunk magunknál a biztonság kedvéért.

10. A rutinosabb utazók kerülik a fehér ruhadarabokat is, amelyek szinte egy pillanat alatt bepiszkolódnak, és így használhatatlanná válnak. Mosóporból csak annyit vigyünk magunkkal, amennyi a vészhelyzetek megoldásához kell.

11. Gondoljuk át, hogy szükségünk van-e a kedvenc farmerünkre: nehéz, meleg és rugalmatlan, csak akkor vigyük tehát magunkkal, ha mindenképpen kell egy strapabíró holmi is.

12. A pokrócot, plédet nyugodtan hagyjuk otthon, értelmetlen egy fél bőröndöt megtölteni vele. Ha egész idő alatt a tengerparton is fogunk feküdni, akkor is megéri inkább odakint megvenni a magunk alá valót.

13. A gyógyszereket vagy csak a kézipoggyászba, vagy csak a nagyobb táskáinkba rakjuk bele, nincs értelme többfelé tartani őket. A bőröndjeink legyenek praktikusak és ízlésesek, de ne legyenek méregdrágák. Nem ezekkel kell divatolni, s amúgy is csak bedobálják őket a többi közé a csomagtérbe.

14. Mindig csináljunk listát a magunkkal vinni szándékozott dolgokról, majd nézzük át olyan szemmel, hogy mi az, amire valószínűleg nem is lesz szükségünk. Ha valaminél bizonytalanok vagyunk, arra biztosan nem lesz…

15. És végezetül: hagyjuk otthon az összes gondunkat, mérgelődni ráérünk a hazatérés után is!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!