Hatástalan a meddőség gyógyszeres kezelése?
HVG-előfizetés digitálisan is!
Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!
Hormoninjekcióval kezelhető a meddőség
Minden kilencedik pár reprodukciós problémákkal küzd, a tudósok legújabb felfedezésének köszönhetően azonban egyes terméketlenségi esetek hormonkezeléssel orvosolhatókká válnak.
A meddőség mint népbetegség és a lombikbabák
Magyarországon közel kétszázezer pár küzd meddőségi panaszokkal, ám csupán 25-30 ezren kérnek segítséget. Meddig nem késő orvoshoz fordulni? S ha már csak a lombikprogram segítségével lehet gyermekünk, az mekkora költségekkel jár? Egy törvénymódosítás miatt már nem kell párkapcsolatban élnünk ahhoz, hogy befekhessünk egy meddőségi centrumba.
Szigorítanák a művi meddővé tételt
A művi meddővé tétel feltételei ismét szigorúbbá válnának, megmutatva ezzel, hogy a törvényhozók szívükön viselik a felnövekvő nemzedékek jövőjét - érvel az az Összefogás a Magyar Családokért Országos Egyesület.
Művi meddővététel: nem fogják korlátozni?
A kormánypárti képviselők nem, az ellenzékiek viszont szigorítanák a művi meddővé tételről szóló szabályozást. Erről kedden vitatkoztak az Országgyűlésben a honatyák a Magyar Családokért Országos Egyesület népi kezdeményezését tárgyalva.
Művi meddővé tétel: öncsonkítás vagy fogamzásgátlás?
A jelenlegi szabályozás szerint minden nagykorú kérheti a művi meddővé tételét. De mi történik, ha a sterilizált egy későbbi kapcsolatában meggondolja magát, és mégis szeretne gyermeket? Lehet-e jogszabályokkal korlátozni, hogy milyen fogamzásgátló módszert választhatunk? A kérdés, hogy ki és mikor élhessen a fogamzásgátlás ezen lehetőségével, igencsak megosztotta a közvéleményt. Egy népi kezdeményezésnek köszönhetően most ismét a parlament elé kerül a téma.