szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?

Itt a nyár, a szabadság, és a lazítás időszaka.

Itt a nyár, a szabadság, és a lazítás időszaka. Ha már lazítás, akkor adjuk meg a módját.  Manapság hála az ötletes feltalálóknak, számtalan dolgot kínálnak a boltok, amelyekkel feldobhatjuk a pihenésünket. Van, ami szórakoztat, van, ami egészen hasznos, van, ami annyira öncélú, hogy muszáj szót ejteni róla. Lássuk 2009. nyári geek-divatját!

Flickr (Creative Commons)

Rádiós fejtámasz
A rádiós fejtámasszal úgy hallgathatunk zenét, hogy közben nem zárja ki a külvilágot, de a körülöttünk lévők nyugalma sincs veszélyben. Nyáron a legjobb dolog a strandolás, ilyenkor többnyire csak fekszünk a vízparton, élvezzük, ahogy a napsugarak csiklandozzák a testünket, miközben a gyerekek a közelben játszanak. Ha közben az otthon összeállított zenei mixünket hallgathatjuk, az a tökéletes relaxáció. Persze kivihetnénk magunkkal egy olyan zeneszerkezetet is, amely segítségével az egész strand a mi zenénket élvezhetné – de azért lássuk be, ezzel nem valószínű, hogy belopnánk magunkat strandszomszédaink szívébe. Az iPod is jó megoldás, de a fülhallgatók elvágnak bennünket a külvilágtól, így előfordulhat, hogy nem halljuk meg, haa gyerek segítségért kiált, vagy lemaradhatunk róla, ahogy az exünk éppen eloson a közelünkben. Az általunk ajánlott fejtámasz minden ilyen és ehhez hasonló problémára megoldást kínál. A kihajtható hangszórók egész pontosan az ember füléhez kerülnek, ezáltal nincs szükség arra, hogy felcsavarjuk a hangerőt, az őrületbe kergetve ezzel a körülöttünk pihenőket. Természetesen, mint az elvárható, a szerkezet tökéletesen vízálló, így akkor sem dől össze a világ, ha éppen barátunk, vagy gyerekeink azzal viccelnek meg zenehallgatás közben, hogy nyakunkba öntenek egy vödör vizet.

Flickr (Creative Commons)

Medence PC
Nincs is jobb dolog a nyári hőségben, mint egy medencében hűsölni. Kellemes időtöltés, egy dolgot kivéve, a számítógépünket nem vihetjük be a vízbe. Ez persze a legtöbb embert egyáltalán nem érdekli, de mi olyanokra is gondolunk, akik képtelenek elszakadni a munka mellől, vagy éppen a hűs vízben szeretnének LAN-partit nyomni a legújabb Unreal Tournament játékkal. Mit tehetünk ilyenkor? Szerencsére a legkeményebb addiktoknak is van már megoldás a problémára, feltalálták ugyanis az úszógumira rögzíthető számítógépet, ami természetesen teljesen vízálló. Jöhet a játék, az irodai munka fürdőgatyában, vagy éppen DVD-nézés a medence hűs vizében ülve, sört bontva a nyári melegben. Azért napközben vigyázzunk ezzel, mert a multimédiás kiázás közben könnyen leéghetünk, vagy menthetetlen számítógépfüggővé avanzsálhatunk, mindenki döntse el maga, melyik a rosszabb! Nekünk van tippünk, de nem szeretnénk senkit sem befolyásolni.

Flickr (Creative Commons)

UV sugárzásmérő
Ha már az előbb a leégés veszélyéről esett szó, mindenképpen érdemes szót ejtenünk a következő szerkezetről is, amelyet a "valóban hasznos" plecsnivel is kitüntetünk most ünnepélyesen. Mivel mindenki azt hangsúlyozza mostanában, hogy a napozás egyre veszélyesebb divat, és a káros sugárzásra fokozottan kell figyelnünk, ezért ajánljuk bátran nyaraláshoz a következő találmányt. Az UV sugárzásmérő segítségével megkímélhetjük magunkat attól, hogy főtt rákhoz hasonlatos külsőt szerezzünk a napon, vagy akár komolyabb bőrbetegségeket szerezzünk be a nagy barnulás folyamata során. Hogy elkerüljük a kényelmetlenséget (vagy akár a legsúlyosabb következményeket), használjunk UV mérőt. Az apró szerkezet segítségével, szemmel tarthatjuk a káros sugarakat, ráadásul kezelése rendkívül egyszerű. Az interneten beszerezhető sugárzásmérők némelyike az aktuális hőmérsékletről is képes tájékoztatni bennünket, így egyúttal arra is emlékeztetnek, hogy a Nap egünk legfényesebb csillaga és tisztelnünk kell az erejét. 

Flickr (Creative Commons)

Vízhűtéses póló
Egy forró nyári napon, ha az autóklímánk éppen dögrováson van, rettenetes élmény lehet az autóvezetés. Hacsak nincs kéznél egy vízhűtéses póló. Persze ez a bevezető most inkább egy abszurd vicc kezdetének tűnik, de egyáltalán nem viccelnek a Coolshirt feltalálói, valóban sikerült megalkotni az első vízhűtéses ruhadarabot az emberiség történetében. Persze lehet, hogy olcsóbban kijövünk, ha megjavíttatjuk a kocsi klímáját, de a környezettudatosság, és a high-tech divatmánia eme furcsa násza mindenképpen megér egy próbát, még akkor is, ha egyelőre a dizájn nem vett le minket a lábunkról. Nos, a vízhűtéses póló jéghideg vizet cirkuláltat egy hordozható hűtőegységben, ezzel segíti elő viselőjének kellemes közérzetét. A fejlettebb változatok képesek arra, hogy hűvös levegőt fújjanak egy bukósisak alá is, ez motorosoknak, vagy autóversenyzőknek igen komoly előny lehet. A szerkezetnek a trópusi országokba indulók is hasznát vehetik, megkímélve magukat ezzel az izzadtságban való fürdés kellemetlen élményétől. Mindent összevetve tehát igen hasznos és ötletes ruhadabról van szó, már csak az a kérdés, hogy a későbbiek során vajon lehet-e majd elegánsabb öltözéket is venni hasonló technológiával felszerelve, mert a szépérzékkel rendelkező fogyasztókat még azért meg kellene győzni valahogy.

Flickr (Creative Commons)

AquaTune nano iPod védelem
Igen, tudjuk, manapság már a csapból is az iPod kiegészítők és dokkolók folynak, már képtelenség ebben a témában újat mutatni a nagyérdeműnek. Az AquaTune nevű szerkezet azonban mégis érdemel néhány szót, mivel kifejezetten a víz szerelmeseinek fejlesztették ki, és tengerparti nyaralásnál, vagy strandolás közben tényleg hasznát vehetjük. Ezt a kis tartót arra találták ki, hogy megvédje iPodunkat bármiféle folyadék behatásától, legyen az a sós tengervíz, vagy a habos fürdővíz a kádban. A kis tok 30 percig és 1 méteres mélységig távol tartja a vizet a zenelejátszónktól, ami nem túl sok, de egy lubickolás erejéig legalább nem kell leállítanunk a zenét. A beágyazott fülhallgató tartókba zsinórostól elcsomagolhatjuk a füldugaszokat is. Ezzel a szerkezettel felszerelkezve védve leszünk a ránk leselkedő vízipisztolyos unokaöccsöktől, és akár úszhatunk is egyet a hűs habokban anélkül, hogy szemünket állandóan a parton hagyott cuccunkra kéne szegezni.

[[ Oldaltörés: Elektromos motorbicikli, Pezsi kupa, és még több érdekesség ]]

Flickr (Creative Commons)

Elektromos motorbicikli
Ki ne szeretné kipróbálni a motorozás élményét nyaralás közben? A mediterrán országokban oly népszerű elektromos motorok és robogók óriási fejlődésen mentek keresztül az utóbbi időkben. A jó hír, hogy a töltési idő lerövidült, ugyanis a motor lítium akkumulátorait bármilyen hagyományos hálózati csatlakozóba dugva csupán 90 perc múltán menetkész. Külön érdekesség, hogy a jármű sebességét és a megtenni kívánt távolságot beállíthatjuk úgy, hogy összekötjük a laptopunkkal. A gyártók ajánlása szerint, 50 km/h sebességgel 75 km-t tehetünk meg, amely teljesen ideális ahhoz, hogy körbejárjunk egy-egy kisebb görög szigetet, vagy végigmotorozzunk az olasz Riviéra egy-egy szakaszán. Az ára persze nem kevés, 1 millió forint fölött van és egyelőre csak megrendelésre gyártják. Igaz, hogy ez nem egy Harley, de egy csendes, gyors motorbicikli, és még dizájn tekintetében sem vallott akkora szégyent, simán felveszi a versenyt a hagyományos szériák közepesen ronda modelljevel is. Praktikussága viszont abszolút nyertessé teszi, főleg a környezettudatos fogyasztók szemében...

Flickr (Creative Commons)

Pezsi kupak (Fizz Cup)
A nyár egyet jelent az olvadó fagyival, amikor egyetlen perc alatt kedvenc desszertünkből hűvös, ragadós lötty lesz csupán. Persze, elég kényelmetlen, de nem kevesen vannak, akik a hideg édességet akkor szeretik a legjobban, ha az már kicsit folyóssá vált. Az amerikaiak egyenesen új divatot is teremtettek a folyós, hűs fagyizásnak, ugyanis véleményük szerint még jobb, ha a fagyit valamilyen szénsavas itallall dúsítjuk. Innen nézve kicsit perverz ötletnek tűnik, de álítólag jó. De mi történik, ha elepedünk egy kis folyós-buborékos fagyiért, de nincs kéznél a szódás palack. Erre megoldás a Pezsi kupak. A kupakot rácsavarjuk egy szénsavas üdítő szájára, és megtöltjük fagyival. Ennyi a nagy ötlet! Kész is a pezsis-fagyi folyam, igaz, ezt egy egyszerű bögrével is meglehet tenni otthon, de nem olyan látványos a menőver, és persze a Pezsi kupakot legalább kényelmesen magunkkal vihetjük, bárhova is megyünk nyaralás közben. Ha valami biztos az életben, az az, hogy hordozható jobb a nem hordozhatónál. A Pezsi kupaké a jövő!

Flickr (Creative Commons)

Papírsampon
A légitársaságoknál bevezetett biztonsági szabályoknak köszönhetően ügyelnünk kell a táskánkban lévő folyadékok mennyiségére, így ha hosszabb időre utazunk, szinte biztos, hogy nem tudunk bepakolni kézipoggyászunkba például elegendő sampont. A mini-kiszerelések egy hosszú haj esetében egy alkalomra is éppen elegendők, így a nagy hajkoronával rendelkező nyaralók számára az úgynevezett papírsampon ajánlott. Elsőre senki nem mondaná meg, hogy valójában samponról van szó, már-már a James Bond szettekhez hasonlatos tárgykultúrát idézi ez az ötletes találmány. Egy apró dobozban vékony papírlapok, nincs az a szigorú biztonsági személy a reptéren, aki ezen fennakadna, így a jövében már akár repülés közben is hajat moshatunk, ami ugyan vicces, de legalább a régi idők szabadságát idézi fel az utazóban. És itt jön a titkos technológia: az egyszerhasználatos lapok a vizes hajon habot képeznek – még tengervíz esetén is – így a hagyományos samponokhoz hasonlóan tisztítanak. Egyelőre mentolos illatú változatban kapható, egy doboz 30 lapot tartalmaz. Csodálatos!

Flickr (Creative Commons)

Átlátszó szúnyogháló – több levegő, több fény
Nyáron mi sem magától értetődőbb, mint hogy jó időben kitárjuk az ablakot és beengedjük a friss levegőt a lakókocsi ablakain. Ám nem árt, ha előrelátóak vagyunk és felszerelünk egy szúnyoghálót, hogy távol tartsuk a vérszívókat és kis barátaikat, ha nem akarunk vörös foltokkal, kialvatlanul kelni másnap reggel. A hagyományos szúnyoghálóknak van egy hátránya, rajtuk keresztül nézve homályosan látjuk a külvilágot, elzárják a fényt, és a kevesebb levegő jut be a lakótérbe, ahol pihenni szeretnénk. Arról már ne is beszéljünk, hogy az átlag szúnyogháló valamiért csak borzasztó színekben szerezhető be, és förtelmesen mutat bármilyen lakókocsi, vagy autó ablakára szerelve. Az Inlightenscreens gondozásában viszont megérkezett az új szúnyogháló, amely majdnem átlátszó és "lélegző" anyagból készül. A gyártó szerint az ultra finom anyag háromszor több friss levegőt és 50%-kal több fényt ereszt át a szokásos hálókhoz képest. Nem csak házakon, de lakókocsikon, sátrakon is érdemes alkalmazni, esztétikailag is lényegesen emberbarátibb élményről van szó, és a gyakorlati haszon pedig felbecsülhetetlen. A bogarak, rovarok kint, mi bent, és ez így is marad. 

Flickr (Creative Commons)

Feketedoboz autókba
Eddig csupán a repülőgépek kiváltsága volt, ma már autókba is szerelhető feketedoboz. Kifejezetten nagy használt vesszük, ha gépjárművel vágunk neki a nyaralásnak, hiszen minden országnak sajátságos közlekedési rendszere és kialakult szokásai vannak. A szélvédőre vagy a visszapillantóra szerelhető szerkezet egy kamera segítségével rögzíti a kocsi előtt történő eseményeket, baleset esetén rövid videó formájában el is tárolja, emellett nem csak vizuális anyagot rögzít, a gyorsítást, és a fékezéseket is dokumentálja pontos dátummal és idővel. Az adatok egyszerűen letölthetőek PC-re, és kiváló bizonyítékként szolgálnak baj esetén. Valóban hasznos kütyüről van szó tehát, de a kis kamera olyan "Nagy testvér" érzést keltett bennünk, ki tudja, mennyire jó, ha minden lépésünket ilyen részletességgel képesek megfigyelni. Csak becsületes, jóravaló, hasznos társadalmi szerepet betöltő sofőröknek ajánlott tehát ez a szerkezet, nekik viszont nagyon. A maradék miatt.


-p-

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!