szerző:
travelline.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Lelkesen váltottuk meg 2000 forintos belépőnket az idén már 34. alkalommal (március 3-6.

Lelkesen váltottuk meg 2000 forintos belépőnket az idén már 34. alkalommal (március 3-6. között) megrendezésre került Utazás Kiállításra. Korábban több utazást is lefoglaltunk itt, jelentős kedvezménnyel, ezért idén is úgy gondoltuk, hogy érdemes ennyire előre tervezni (a felhívás szerint számtalan út várt ránk 5 – 30 % kedvezménnyel). Mi tehát szép reményeinkkel már az első napon kilátogattunk a Hungexpo csarnokában helyet kapott kiállításra.

Ehhez képest néhány percnyi séta után a – látszólag rendszer nélkül – felállított pavilonok között már tétován álldogáltunk, hogy merre is induljunk tovább. Az útbaigazító nyilacskák a kiállítóteret átszelő, középen található utcán kaptak helyet, országok (fő)városai voltak olvashatóak rajta, ez sajnos nem sokat segített az eligazodásban. Már csak azért sem, mert rengeteg ember tolongott ezen a központi helyen. Szóval inkább nézelődtünk a fejek fölött, az eklektikus pavilonok homlokzatát kutatva, keresve az azonosítható országot, vagy úgy a rendszert eleve az elrendezésben.

Annyit sikerült felfedeznünk, hogy Magyarország régiói és a külföldi ajánlatok külön-külön voltak megtekinthetőek a fent említett utcácska két oldalán, bár a külföldi országok pavilonjainak oldalán találtunk belföldi gyógyfürdőket hirdető helyeket is, vagy éppen a MÁV impozáns, hatalmas kiállítóhelyét. Bizonyára volt mindebben rendszer, de sajnos a látogatókat kerülgetve a szűk helyen sajnos ez nem volt egyértelmű. Egy-egy országnak voltak bemutatkozó pavilonjai, ahol utazási ajánlatokkal nem lehetett megismerkedni, csak magával az országgal általánosságban, gyakran csak angol nyelvű prospektusokat kínálva.

Sok utazásszervező cég volt jelen a kiállításon, tőlük beszereztünk pár katalógust, de ezeket tulajdonképpen bármelyik utazási irodában begyűjthettük volna, mert egyedi, a kiállításra készült ajánlatokat nem tartalmaznak. Szembetűnően sok volt a Törökországba hívó utazási lehetőség, több helyütt találkoztunk a klasszikus görögországi helyekkel, és igen kevés egyiptomi és tunéziai utat kínáltak nem túl meglepő módon. Az idei kiállítás külföldi díszvendége India volt, kiemelt témája pedig az egészségturizmus - ez magyarázta az össze-vissza elszórt fürdős standokat. Ezen túl azonban semmi nem utalt a tematikára, illetve számunkra az sem lett világos (csak később), hogy a belföldi díszvendég Győr városa volt.

Összesen két órát töltöttünk a helyszínen, ez pedig annak tudható be, hogy nem találkoztunk számunkra vonzó ajánlattal, nem láttunk rendszert a kiállítás felépítésében, nem voltak hívogató programok, valahogy az egész nem azt nyújtotta, amit vártunk. Mindemellett meg kell említenünk, hogy a kiállítás első napján voltunk, hogy nem láttuk a Himalája Expót (mert már elment a kedvünk az egésztől), és eleve könnyen lehet, hogy csak rossz volt a kedvünk. Azonban más vendégek és azóta több online élménybeszámoló is erősen kritizálta az idei szakkiállítást, így gyanítjuk, hogy nem velünk van a baj.

MTI Fotó: Honéczy Barnabás

A korábbi évek során itt érdemes volt utazási lehetőségeket keresni, de most még csak ajánlatokat sem kaptunk, nagyságrendileg sem sikerült megismerkednünk a kiválasztott régiókban található szálláshelyekkel, repülőjegyárakkal. Gyakorlatilag ugyanott állunk, mint a kiállítás megtekintése előtt: hol is kezdjük az idei utazás szervezését? A hostessek persze minden pavilonnál nagyon udvariasak voltak, de ennek csak annyi gyakorlati haszna volt, mint a zárni készülő bolt üres húspultja felett mosolygó hentesnek. Csalódottan távoztunk. Legalább belépőnkkel kedvezményesen juthatunk majd be bármely budapesti gyógyfürdőbe (de azt is csak április 30-ig), ez azért mégis valami pozitívum, nem?

-mia-

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!