szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Azt nem állíthatjuk, hogy egészen a kezdetektől figyelemmel kísértük Roland Emmerich karrierjét, de azért a...

Azt nem állíthatjuk, hogy egészen a kezdetektől figyelemmel kísértük Roland Emmerich karrierjét, de azért a Csillagkapunál már felkaptuk a fejünket. Aztán a Függetlenség napja végképp a helyére tette a  német születésű rendezőt – nyilvánvalóvá vált, hogy a szakma egyik legnagyobb fantáziájú, legszellemesebb világpusztítójával van dolgunk. Persze nem mindig jön neki össze a dolog, a Godzilla és a Hazafi kevésbé sikerült, de a Holnapután még ötödik-hatodik nézésre is szórakoztató darab, amit viszont nem mondhatunk el az i.e. 10000-ről.

Felfokozott várakozással ültünk hát be a mester új alkotására, amelynek már az előzeteséből is kiderült, hogy igazán komoly és minden eddiginél látványosabb pusztításra kell számítanunk, Emmerich ezúttal nem elégedett meg a Fehér Házzal (bár az sem élte túl a bulit) vagy az északi félteke letarolásával, egy laza ötlettel az egész Földet tönkrevágta. És ebben aztán nem volt hiba. Mármint magában a látványban, mert azért a napkitörések miatt sokasodó neutrinókat és a felgyülemlő magma miatt elcsúszó szárazföldeket nem igazán tudtuk komolyan venni, mint ötletet, de amit láttunk, lenyűgöző volt. Ezt a filmet nem is szabadna tévén nézni soha, csak is kivetítve, hogy igazán jól bele tudjunk borzongani, ahogy az 1500 méteres szökőár hulláma maga előtt görgeti a világ egyik legnagyobb repülőgép anyahajóját.

A borzongásra egyébként nem csak természet ereje ad lehetőséget, de az emberi hülyeség és gonoszság is – ez is visszatérő eleme az Emmerich filmeknek. A politikusok nagy része általában buta, korrupt és kíméletlen, mondjuk eddig akár realista is lehetne az ábrázolás, de mivel a rendezőnek kifejezetten remek a humora, általában átfordul paródiába a dolog.

Most sincs ez másképp, pompásan mulattunk a “nagy” és az “egészen kicsi” emberek harcán, de ezúttal hiányzik az erő, a küzdelem. A 2012-ben a történet maga, rajongóként nehéz bevallani, de gyatrára sikerült, ezen még az egyébként remek színészek sem tudtak segíteni. Nem szeretjük, ha minden a véletlenen múlik, jobb az, ha legalább a látszata megmarad az emberi beavatkozás lehetőségének. Szóval nem ez lesz a kedvencünk Emmerichtől, de azért jól szórakoztunk, megérte.

KM

Tilos Squid Game szereplőnek öltözniük egy kaposvári iskola diákjainak

Tilos Squid Game szereplőnek öltözniük egy kaposvári iskola diákjainak

Jesse Eisenberg nem akarja többé, hogy Mark Zuckerberggel azonosítsák

Jesse Eisenberg nem akarja többé, hogy Mark Zuckerberggel azonosítsák

Min nem futott még a Doom? Például egy iPhone-átalakítón. De most ezt is megcsinálták

Min nem futott még a Doom? Például egy iPhone-átalakítón. De most ezt is megcsinálták

Nem tárgyalnak a MOME hallgatói, amíg a rektor le nem mond

Nem tárgyalnak a MOME hallgatói, amíg a rektor le nem mond