szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Közösségi portálokon - Facebook, MySpace, Flickr - regisztrálta magát a június 4. és 7. közötti választásokra készülő Európai Parlament (EP) annak érdekében, hogy "minél több ismerőse legyen".

A közösségi portálokra nem csupán természetes személyként, hanem baráti körként, közös érdeklődésű személyek virtuális klubjaként, szervezetként is fel lehet iratkozni, a "profil" kitöltésével.

Az Európai Parlament - mint az erről szóló, Brüsszelben kiadott tájékoztatásban olvasható - elsősorban a fiatalokat, az először választókat kívánja megszólítani ezzel az újszerű, online kommunikációs módszerrel, arra biztatva őket, hogy minél nagyobb számban menjenek el szavazni.

Az EP azt szeretné tudatosítani az európaiakban, hogy tevékenysége jelentős hatást gyakorol az emberek mindennapi életére. Az uniós jog alakításában az Európai Parlamentnek számos területen úgynevezett együttdöntési joga van, vagyis az Európai Bizottság javaslatainak jogszabállyá emeléséhez nem minden esetben elegendő a tagállami kormányokat képviselő Európai Tanács döntése.

A közösségi portálokon bejegyzett EP-profilok internetes kapcsolódásokat, "linkeket" is tartalmaznak olyan online elérhető forrásokhoz, amelyek bővebb ismeretek megszerzését teszik lehetővé az Európai Parlamenttel kapcsolatban.

Mindemellett hamarosan újabb online csatorna lesz elérhető az európai parlamenti választásokkal kapcsolatban: a YouTube videómegosztó platformon az "EU Tube" tartalom keretében külön ikon mutat majd az EP-választási kampánnyal kapcsolatos tartalmakra.

Hamarosan indul az interneten az "EU Time Machine" (EU Időgép) is, amely arra összpontosít, hogy harminc évvel ezelőtt, 1979-ben választotta meg a lakosság először közvetlenül az EP-képviselőket. A tartalom része lesz két lakás bemutatása, az egyik egy jellegzetes 1979-es, a másik egy tipikus 2009-es európai otthon. A látogató virtuálisan barangolhat, és az egyes helyiségekbe bepillantva felfedezheti, miként változott az élet az elmúlt három évtized alatt, nem utolsó sorban a mindennapokra hatást gyakorló uniós törvényalkotásnak köszönhetően.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

A brit kormány megfigyelné a közösségi szájtokat

Emberi jogi szervezetek megütközését váltotta ki a brit kormány azon szándéka, hogy folyamatosan ellenőrzés és megfigyelés alatt tartanák a Facebookhoz hasonló közösségi oldalakat a "cyber-bűnözés" kordában tartása érdekében.

hvg.hu Tech

Internetezési szokásaink: 10-ből 7-en a közösségi oldalakon

Már a felnőtt netezők több mint hetven százaléka tagja valamelyik közösségi oldalnak, közel egyharmaduk pedig kisebb-nagyobb rendszerességgel néz online tévét vagy hallgat rádiót – többek között ez derült ki a KutatóCentrum és a MASMI Hungary Piackutató Intézet közös felméréséből, melyben a 18-64 évesek internetezési szokásait vizsgálták.