szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Mi a közös egy tengerentúlról importált autó drága honosításában, a vesetranszplantációban, a meghökkentő politikai ajánlatokban vagy egy elszúrt Forma-1-es versenystratégiában? Többek között erről is szó lesz a Kutatók Éjszakáján, szeptember 23-án, a Gödörben, a Kutatói Blog és Weboldal Találkozón.

A kutatók által írt és működtetett blogok és weboldalak kilépnek a virtuális térből szeptember 23-án, a Kutatók Éjszakáján. A blog- és weboldal-találkozón a kutatókkal személyesen is találkozhatnak a tudományok iránt érdeklődők. A Gödörben a blogok és weblapok öt-öt perces bemutatkozása után az érdeklődőké a főszerep, bármire rákérdezhetnek.

Egészen biztosan nagy érdeklődés övezi majd Kóczy Á. László matematikai blogját, amely olvasmányos, ismeretterjesztő stílusban feszeget komoly kérdéseket. A konfliktusok modellezésével foglalkozó játékelmélet az élet igen sok területén alkalmazható - legyen szó egy tengerentúlról importált autó drága honosításáról, vesetranszplantációról, meghökkentő politikai ajánlatokról, vagy elszúrt Forma-1-es versenystratégiáról. Mi is a játékelmélet, hová tart, hogyan fogjon hozzá egy fiatal kutató - egyáltalán mit csinál egy elméleti kutató? Ezek a blog fő témái.

Kutatók Éjszakája 2010-ben
hvg.hu

Érdekes előadásnak ígérkezik a két fiatal vegyész blogja, a műszaki- és természettudományok vicces oldalát bemutató Banyakonyha is, vagy a Kritikus biomassza, egy főként biológusokból álló baráti társaság blogja, ahol megmondják a véleményünket mindenféle biológiával kapcsolatos témáról.

Bogár Gergely bioetika témájú előadására is nyilván sokan felfigyelnek: a blog bioetikai, orvosi etikai kérdéseket, illetve a biotechnológia fejlődése és az éghajlatváltozás által felvetett problémákat mutatja be közérthető módon.

Az érdeklődők találkozhatnak többek között a Csillagászati hírportál, az Élettudományi Hírnök portálok és blogok készítőivel. Képviselteti magát az online kutatással foglalkozó CAWI blog, az Online Pszichológia és az Orvosok Lapja. A teljes programot és az összes blog leírását a kutato.net oldalon böngészhetik át.

A tudománynépszerűsítés mellett a virtuális és valós programok találkozási pontot biztosítanak a szakemberek számára is. A szervezők bemutatják azt is, hogyan lett egy doktorandusz álmából egy 4800 kutatót tömörítő online közösség, és hogyan telnek egy posztdoktor hétköznapjai távol az otthontól.

Akik ellátogatnak az eseményre, megtudhatják, kik állnak a weboldalak mögött. Megismerhetnek olyan professzorokat, tudományos munkatársakat, cégvezetőket, doktoranduszokat, akik szabadidejük egy részét azzal töltik, hogy internetes tartalmakat hozzanak létre.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!