szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Lassacskán elindítható állapotba kerül a Google Loon projektje, melynek lényege, hogy héliummal töltött léggömbök segítségével sugároznának ingyenesen elérhető internetet az egész világ számára.

Az alábbi felvételen Mike Cassidy, a Loon program vezetője magyarázza el, hogyan is működik a technológia. A videó alapján nagyon úgy tűnik, révbe ér a 2013-ban indított projekt, Cassidy ugyanis többek között azt ecseteli, hogy a ballonokat napok helyett most már órák alatt el tudják készíteni, felküldésük pedig több százas nagyságrendben működhet. Már az is egyértelműen látszik, hogyan képzelik el a ballonok mozgását és viselkedését. A legnagyobb elérőrelépés viszont, hogy az eddigi néhány helyett a mostani léggömbök már 100 napot is kibírnak a levegőben – a rekord pedig 180 nap.

A világ minden pontjára sugárzott internet nem csak a Google-nek jutott eszébe, jelenleg összesen négy cég dolgozik azon, hogy ingyenes internet-hozzáférést nyújtson előbb a rászorulóknak, később valószínűleg az egész világon mindenkinek. A négyes fogatból az egyik legagresszívebb szereplő valószínűleg a Facebook, a Mark Zuckerberg által indított Internet.org kezdeményezés 2015 végére már 100 országba vinné el a némileg korlátok közé szorított, de teljesen ingyenes netet.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!