Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Gyorsan töltse le: 1200 forint helyett rövid ideig ingyenes ez a csodálatos égboltnéző app
szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Most először tették ingyenessé a Night Sky 4 alkalmazást, ami akkor mutatja meg igazán nagyszerűségét, ha az ég felé fordítjuk a telefont.
Csillagnéző appból több is van az alkalmazásboltokban, de Night Sky a legjobban sikerültek közé tartozik. (Sőt talán egyenesen a legszebb.) A telefonos program használatához semmilyen előzetes ismeret nem szükséges, még hobbi szinten sem kell csillagászattal foglalkozni ahhoz, hogy lenyűgözze az embert az alkalmazás.
A telepítés utáni első indításkor az alkalmazás engedélyt kér ahhoz, hogy hozzáférjen telefonunk helyszínadataihoz. (Ezek alapján határozza meg, hogy hol vagyunk, amiből következik, hogy az égbolt mely részét láthatjuk.) A lokációs engedély megadását követően nincs más dolgunk, mint az ég felé fordítani a telefont/táblagépet, melynek képernyőjén máris feltűnnek a a világűr szépségei.
iCandi
Attól függően, hogy merre fordítjuk mobilunkat, láthatjuk, hogy ott éppen milyen égitestek vannak: megnézhetjük a bolygókat, kirajzolódnak a csillagképek, de még az éppen felettünk elhaladó műholdakat is követhetjük (valós időben mozognak). Az égitestekről 3D-s modellt nézegethetünk, a bolygókra, csillagokra és szatellitekre is ráközelíthetünk, valamint a mellettük megjelenő (i) ikon megérintésére rengeteg információt valamint fotókat, rajzokat is mutat az alkalmazás. A házi csillagászkodást jól eltalált aláfestőzene teszi még hangulatosabbá.
Az appot természetesen bent, a szobában is lehet használni, így is igen látványos és élvezetes. De legjobb kint, a szabad ég alatt, ilyenkor ugyanis összevethetjük a szabad szemmel látottakat a telefon képernyőjén lévő információkkal: beazonosíthatjuk a csillagképeket, élvezetes módon tanulhatunk az égi világról. Sőt: az asztrofotózó funkcióval akár képet is készíthetünk egy-egy égi jelenségről, de természetesen csak a mobilunkban lévő kamera korlátain belül.
Az alkalmazásért iPhone-on a nyáron még 1200 forintot kellett fizetni, és bár 300 forintos akcióban is volt már, a Night Sky 4 most először tölthető le (péntekig) ingyenesen az App Store-ból. Az androidosoknak az alapfunkciókat kínáló Night Sky Lite ingyenes, a The Night Sky 250 forintért tölthető a Google Play áruházból, a teljes körű Pro verzió pedig 600 forint.
Az alkalmazásban van egy prémium funkció is, melynek előfizetői mindig megnézhetik, hogy lesz-e aznap valamilyen kiemelt látnivaló az égbolton, milyen (tiszta) idő lesz a csillagnézéshez, valamint aprólékosan kidolgozott Hold-sétákat is tehetnek. A prémium hozzáférésért havi 1 vagy évi 8,5 eurót (kb. 300/2600 forint) kell fizetni, de jó hír, hogy egy hónapig mindenki ingyen kapja meg a prémium csomagot.
Bár a NER prominensei egyértelműen Trump mellett tették le a garast, a WSJ szerint több vitás pont volt a két ország közt, amelyek aligha oldódtak meg mára.