szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Dr. John Martin tesztelésre kapta meg a kézben elférő, hordozható ultrahangot. Saját magán is kipróbálta – valószínűleg ez mentette meg az életét.

Ha a technológia a jelenlegi ütemben fejlődik, egy-két évtized múlva a mostanihoz képest szinte rá sem lehet majd ismerni az egészségügyre. Egyre inkább előtérbe kerül majd a személyre szabott orvoslás, a jelenleg használatos diagnosztikai eszközöket pedig lecserélik majd egy kisebb, könnyebben kezelhető verzióra.

Az ebből az irányból érkező fejlesztéseket már most is láthatjuk, a fejlesztők pedig igyekeznek ezeket minél több szakemberhez eljuttatni, hogy teszteljék őket. A sikeressége ettől kezdve már leginkább azon múlik, az orvosok mennyire tartják hatékonynak az adott kütyüt. A Butterfly IQ-ról viszonylag gyorsan kiderült, mennyire fontos eszköz lehet a jövőben.

A tenyérben elférő kütyü egy ultrahang-készülék, amit épp úgy kell használni, mint a hagyományos változatot – csak ezt épp egy vezeték segítségével az iPhone-hoz lehet kapcsolni. A fejlesztők nemrég Dr. John Martin érsebésznek is adtak belőle egyet, aki valószínűleg ennek az eszköznek köszönheti az életét.

A The Next Web beszámolója szerint a férfi furcsa kaparást érzett a torkában, ezért úgy döntött, megnézi, mi lehet az. Kiderült: daganata van. Martint szinte azonnal kezelésbe vették az orvosok.

Dr. John Christian Fox, a Kaliforniai Egyetem szakembere szerint a készülék jobban működik, mint a hagyományos, csillagászati összegbe kerülő gépek. Az ára a fejlesztők szerint 2000 dollár, vagyis nagyjából 520 ezer forintba kerül.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Balogh Csaba Tech

Ezt zsebre vághatja az orvos: a magyar kütyü, melynek minden háztartásban lenne helye

Hosszú évtizedeken át zajló filozofálgatás és az elmúlt évek több gyorsan elfelejtett prototípusa után ma már egyértelműen kijelenthetjük: több út is kikristályosodott az egészségmegőrzésben valóban használható okos készülékek terén. Egy magyar fejlesztés a két leggyakoribb halálokot jelentő megbetegedés terén segít időben, otthon diagnózist felállítani. Kipróbáltuk az Egerben összerakott, a világon bárhol hasznos Wiwe-ot.