szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ha vannak olyan ismerősei, akik folyamatosan lelövik egy-egy film vagy sorozat csattanóját, vagy épp focimeccs végeredményét, akkor kedvelni fogja a Facebook hamarosan megjelenő új funkcióját.

A tavalyi év egyik leghasznosabb facebookos újítása épp az év végére érkezett meg. A közösségi oldalon tavaly december óta ha egy ismerősünk valamiért zavar bennünket – például kamuhírt posztol, túl gyakran tesz közzé dolgokat, vagy csak simán idegesítő –, de nem szeretnénk megszakítani vele a kapcsolatot, simán nyomhatunk rá egy "szundit". A gombbal 30 napra eltűnnek a hírfolyamból a bejegyzései, így lesz időnk regenerálódni.

A sikeren felbuzdulva a Facebook továbbgondolta a fejlesztést, és egy olyan új funkcióval állt elő, ami már nemcsak az idegesítő ismerősöket, de az idegesítő tartalmakat is kiszűri.

A Keyword Snooze nevű funkció segítségével különböző kulcsszavakat állíthatunk be, amelyeket képesek leszünk 30 napra lenémítani. A kulcsszó alapú némítást ugyanúgy a bejegyzések jobb felső sarkában található menüből lehet majd elérni, a Facebook pedig a bejegyzés szövege alapján kulcsszavakat ajánl fel, amelyeket némíthatunk az előbb említett időre.

Facebook

Ez kifejezetten hasznos lehet, ha például szeretnénk elkerülni, hogy valaki elspoilerezzen egy filmet/sorozatot, vagy hogy eggyel aktuálisabb dolgot említsünk: ha valaki felvételről szeretné megnézni az egyik világbajnoki mérkőzést, az ezzel képes lehet kiszűrni az eredményre vonatkozó kontentek jelentős részét.

Kérdés persze, hogy a foci-vb alatt ezt a funkciót kipróbálhatjuk-e, a fejlesztés ugyanis egyelőre még nem jelent meg a hírfolyamban.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, kövesse a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Magyar tanárnő által működtetett kamuhírhálózat vert át ezreket a Facebookon, Zuckerberg odacsapott

Lájkvadászattal és facebookos nyereményjáték ígéretével tett szert követőkre több kamuoldalt magába tömörítő hálózat a legnagyobb a közösségi oldalon, hogy aztán a folyamatos kattintgatást valahogy pénzre tudja váltani. A legmeglepőbb az egészben, hogy a szájtok mögött nem egy banda vagy fiatal számítógépzsenikből álló csoport állt, hanem egy vidéki tanárnő. A folyamatos átverésekben utazó hálózatot Zuckerbergék végül lekapcsolták.