Bemondta a Huawei-alapító: új operációs rendszerük mindenre felmegy, és az Apple-énél is jobb lesz

Megerősítette a kínai állami média korábbi értesüléseit a Huawei alapítója, miszerint saját operációs rendszerük nem csak egy újabb felület lesz, számos előnnyel rendelkezik majd. Az egyik a gyorsaság.

  • Gécs Dániel Gécs Dániel
Bemondta a Huawei-alapító: új operációs rendszerük mindenre felmegy, és az Apple-énél is jobb lesz

Össztűz alatt a Huawei

A Trump-adminisztráció előbb főellenséggé nevezte ki a Huaweit, majd a vállalat magabiztossága és felhasználói lelkesedés megtépázása után, úgy tűnik, kihátrál az amerikai vállalatok számára elrendelt embargóból. Kérdés, hogy a Huawei megbízik-e ezután az amerikai beszállítókban, vagy inkább saját lábakra próbál állni.

Bár a Huawei ellen hozott amerikai szankciók bizonyos értelemben véget értek, a kínai gyártó nem teszi félre saját operációs rendszerével kapcsolatos munkálatokat, most is serényen dolgozik rajta – ez az egyik legfontosabb olvasata az alapító Zsen Cseng-fej egy francia lapnak adott interjújának.

A Huawei azt követően került kényelmetlen helyzetbe, hogy a Trump-adminisztráció szigorú intézkedései miatt több amerikai vállalat, köztük a Google sem szolgálhatta ki a céget, így pedig az Androidot sem biztosíthatta számára. Az ellenük indított bojkott után a Huawei felgyorsítatta saját (és régóta létező) felületének fejlesztését, ami a kínai állami média egy júniusi jelentése szerint 60 százalékkal fürgébb az Androidnál. Ez utóbbit most az alapító is megerősítette, sőt: mást is mondott róla.

Zsen Cseng-fej szerint a HongMeng OS nevű felület

nemcsak mobilok és táblagépek, hanem routerek, számítógépek, továbbá adatközpontok kiszolgálására is alkalmas.

Vagyis a Huawei láthatóan nem egyszerű mentőövet dob magának, minden téren bebiztosítja helyzetét – az utóbbi hetek történései után ez valahol persze érthető, logikus lépés.

[Trump sem gondolta át, kik lehetnek a Huawei-embargó igazi vesztesei]

Az alapító másik merész kijelentése az volt, hogy a HongMeng az Apple-féle macOS-nél is hatékonyabb, ráadásul nem csupán néhány alkalmazás futtatására képes rendszert raktak össze. A gyorsaságnál alighanem már csak ez tűnik fontosabbnak, hiszen hiába használható élvezettel egy vadonatúj felület, ha a népszerűbb programokat egyáltalán nem támogatja.

Bár a Huawei visszakapta az Androidot, közel sem biztos, hogy a gyártó él is majd a lehetőséggel. A szankciók miatti kálvária ugyanis nem csak bizonyos szolgáltatások elvesztését vetítette elő, a cég (várható) bevételeire is hatással volt. Egy ilyen helyzetet pedig aligha szeretne másodjára is megélni a vállalat, főleg, hogy a Trump-kormányzat egy fontos embere szerint a szankciók feloldása nem jelent teljes amnesztiát, egy listáról még nem vették le őket.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.