szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Három próba Onlineországban címmel tesz elérhetővé a vasárnapi gyereknap alkalmából egy különleges, saját főhősökkel és választható helyszínekkel személyre szabható mesét a Telekom. A szolgáltató tudatos és okos netezésre buzdítja a fiatalokat, miközben fel szeretné hívni a figyelmet a családi összedolgozás fontosságára is.

Számos kutatás és szakértői vélemény alátámasztja, hogy a fiatalabb korosztály, azon belül a közép- és általános iskolás korú gyerekek pszichés jóllétére is negatív hatással volt a karanténidőszak: a négy fal közé szorított mindennapok, a személyes baráti találkozások hiánya és a digitális oktatás kihívásai mind próbatételt jelentettek a gyerekek számára is – emlékeztet közleményében a Telekom, gyereknap közeledtével megszólítva a 8–18 éveseket. A vállalat arra biztatja a középiskolás korúakat, hogy kisebb testvérüket vagy rokonaikat gyereknap alkalmából lepjék meg egy testreszabott mesével, amelynek a hőseit ők alakíthatják.

Ehhez A mi mesénk című weboldalt kell felkeresni vasárnaptól, május 30. és június 27. között, a felhasználók ott néhány egyszerű lépéssel kialakíthatják a Három próba Onlineországban című mese karaktereit és helyszíneit. Ezután letölthetik a mesét, és megoszthatják a címzettel egy egyedi link vagy fájl formájában.

A Telekom tájékoztatása szerint a Három próba Onlineországban című mese néhány olyan nehézséget mutat majd be könnyed, játékos formában, amellyel a gyerekek az online térben töltött idő során találkozhatnak. A főbb próbatételek az online szekáláshoz, az internetfüggőséghez és a közösségi média elbizonytalanító hatásához kapcsolódnak. A szervezők a nagyokat arra is bátorítják, hogy ne csak küldjék, de meséljék is el a történetet a kisebbeknek, és beszélgessenek el velük a tanulságokról, ezzel segítve őket jobban eligazodni digitalizált világunkban.

A mesét Várszegi Adél írta, az illusztrációkat Süveges Panni készítette.

A mese megalkotásában tanácsadóként a Hintalovon Alapítvány szakemberei is részt vettek. A kitűzött célok mentén a kezdeményezésbe bekapcsolódott az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványa is. Egy olyan fiatal vállalkozott nagyköveti szerepre, írja közleményében a Telekom, aki a Gyermekfaluban nőtt fel számos nevelt testvér bátyjaként, és személyes példáján keresztül szívesen megmutatja másoknak is, mennyire fontos a törődés és az odafigyelés. Benjámin hivatásának is az SOS-es gyerekek támogatását választotta, jelenleg a Szegedi Tudományegyetem szociális munkás alapszakán tanul.

Bár a kezdeményezés elsődleges célcsoportjába a 8–18 éves gyerekek tartoznak, a szervezők fontosnak tartják, hogy a szülőkhöz is eljusson az üzenet: közös felelősség a tudatos, okos nethasználat, és a digitális térben való biztonságos eligazodás.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!