szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Poénnak indult, de pénzügyileg végül nyomot hagyott a bevételeken a Tumblr teljesen haszontalan, de pénzbe kerülő két kék pipája.

Válaszul az Elon Musk tulajdonába került Twitter hitelesítő kék pipát kínáló Blue előfizetésére, a Tumblr nevű blogplatform – viccből – tavaly novemberben maga is kibocsátott egy (pontosabban: rögtön két) kék pipát 8 dollár ellenében, mely semmi mást nem kínál, csak azt, hogy kerül egy pipa a felhasználók neve mellé.

Mint az kiderült, a paródiának indult kezdeményezés pénzügyileg is megérte a Tumblr-nek: az iOS-es eszközökről származó bevétele (alkalmazáson belüli vásárlások formájában) azóta 125 százalékos növekedést mutatott. A felhasználók egy része tehát vette a poént, és hajlandó volt áldozni a gyakorlatilag semmilyen extra funkciót nem kínáló kék pipákra.

A Tumblr egyébként még akkor indította el ezt, amikor a Twitter először próbálkozott a Blue bevezetésével – ekkor sokan hírességeknek vagy világmárkáknak adták ki magukat, a nevük mellett pedig szerepelt a pénzért megvásárolt kék pipa, ami korábban azt hivatott jelezni, hogy az adott fiók hiteles, eredeti. Ez akkora káoszt okozott, hogy egy időre a Twitter vissza is vonta az előfizetést, hogy aztán decemberben újra elindítsa azt.

Újabb jelvény érkezik a Twitterre, de más változás is lesz

Egy adott szervezethez kapcsolható márkák, cégek és személyek a jövőben kapnak egy közös jelvényt a Twitteren, illetve kiderült néhány részlet a Blue for Business előfizetésről.

A Twitter-botrány hullámait tehát ügyesen lovagolta meg a Tumblr, és a tavaly novemberi bevezetés óta a bevételeik 125 százalékos növekedést mutattak iOS-en az azt megelőző, augusztus és október közötti időszakhoz mérten – írja a Sensor Tower adataira támaszkodva a TechCrunch.

A portál hozzátette: ha az adatokat hosszú távon vizsgáljuk, akkor is látni némi növekedést, bár nem ilyen ütemben. A 2022 januárjától októberéig terjedő, tízhónapos időszakhoz viszonyítva például 19 százalékos a növekmény az iOS-es alkalmazáson belüli vásárlásokban.

Azt is érdemes hozzátenni, hogy a kék pipák mellett más dolgokat is lehet vásárolni a Tumblr-ön, egyebek mellett hirdetésmentességet, valamint a bejegyzések kiemeléséért is lehet fizetni. Emellett a bevételek növekedését a Twitter felvásárlása is okozhatta, ugyanis – alternatívát keresve – sok felhasználó regisztrálhatott a Tumblr-re, megdobva a fogyasztói költések mértékét – magyarázza a TechCrunch.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!