szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A világ hét új csodájának ötletgazdája bejelentette, ki szeretné juttatni a világűrbe a megválasztott hét új remekmű háromdimenziós képeit, hogy ezáltal akkor is megmaradjanak, ha a világ elpusztul.

Bernard Weber svájci vállalkozó, a világ hét új csodájának ötletgazdája a globális szavazás eredményhirdetése után két héttel máris azzal a tervével állt elő, hogy a hét új csodáról készült 3D-s fotókat CD-re vagy még korszerűbb adathordozóra égetnék, és rakétával juttatnák a világűrbe, ahol a végtelenségig lebegne, hogy bárki rátalálhasson.
   
Weber azt is bejelentette, hogy az akció tovább folytatódik, és összeállítják a hét természeti csoda, valamint a hét technikai csoda jelöltlistáját is, hogy ezekre is szavazhasson a Föld lakossága. Az ötletgazda svájci központú alapítványa a kulturális sokféleség védelme mellett kötelezte el magát. Segítséget nyújtott például a tálibok által Afganisztánban lerombolt Buddha-szobrok restaurációjában azzal, hogy jelentős összeget adott e gigantikus remekművek 3D-s modelljeinek elkészítéséhez.
   
A lisszaboni Luz Stadionban július 7-én kihirdetett eredmény szerint a világ hét új csodája: a kínai Nagy Fal, a jordániai Petra romváros, a brazíliai Megváltó Krisztus szobra, a perui Machu Picchu, a mexikói Chichén Itzá, a római Colosseum és az indiai Tádzs Mahal.


 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Kult

Az UNESCO nem kér a "modern világ hét csodájából"

A kínai Nagy Fal, a jordániai Petra romváros, a brazíliai Megváltó Krisztus szobra, a perui Machu Picchu, a mexikói Chichén Itzá, a római Colosseum és az indiai Tádzs Mahal lett a modern világ hét csodája - jelentették be szombat este a lisszaboni Luz stadionban tartott ünnepségen. Az UNESCO elhatárolódott a kezdeményezéstől.