szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A mianmari katonai kormányzat bejelentette, hogy a délkelet-ázsiai országban májusban népszavazást rendeznek az új alkotmányról, 2010-ben pedig általános választásokat tartanak.

A szombat esti váratlan bejelentés a burmai katonai rezsim első lépése a demokratizálódás felé. A mianmari junta bírálói azonban rögtön kifogásolták a kezdeményezést arra hivatkozva, hogy a döntést az ellenzékkel való egyeztetés nélkül hozták meg. Aung Szan Szú Kji házi őrizetben lévő ellenzéki vezető pártja, a Nemzeti Liga a Demokráciáért (NLD) is visszafogottan reagált a kormány lépésére, és "bizonytalannak, hiányosnak és furcsának" nevezte a bejelentett kezdeményezést.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Rendszerellenes tüntetések Mianmarban

Több mint ötezer buddhista szerzetes és ugyanannyi polgári személy tüntetett hétfőn a katonai junta ellen az egykori mianmari fővárosban, Rangunban.

MTI Világ

Újabb feltételezett ellenzékieket tartóztattak le Mianmarban

Újabb feltételezett ellenzékieket hurcolt el otthonukból szerdára virradóan az éj leple alatt a mianmari katonai junta, dacára annak, hogy egyhangú nemzetközi felháborodás kísérte az ENSZ különmegbízottjának mianmari misszióját, amelynek keretében megpróbálta elérni, hogy a hatalom hagyjon fel a tömegtüntetések vérbe fojtásával.

MTI Világ

Százesresre duzzadt a tömeg Mianmarban

Két évtizede ez a legnagyobb tüntetés a junta ellen: több mint százezren demonstráltak hétfőn a korábbi mianmari fővárosban, Rangunban (Yangon), a menet élén több ezer buddhista szerzetes haladt - számoltak be szemtanúk.