szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Továbbra sem lehetetlen a brit kormány által követelt EU-reformok elérése, de végső soron a brit választók feladata lesz annak eldöntése, hogy Nagy-Britannia az Európai Unió tagja maradjon-e.

William Hague brit külügyminiszter - akit a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorában a London által alkalmatlannak tartott Jean-Claude Juncker EU-bizottsági elnöki jelölésének lehetséges következményeiről kérdeztek -, kijelentette: "túl korai lenne" már most arra a következtetésre jutni, hogy valószínűtlennek tűnik a  további brit EU-tagsághoz elengedhetetlennek tartott uniós reformok megvalósulása.

Hague ugyanakkor felidézte David Cameron brit miniszterelnök szavait, amelyek szerint a feladat Juncker jelölésével "nehezebbé vált".

Iraki-válság: majd az USA

A külügyminiszter szerint ha lesz is bármilyen külső katonai közbelépés Irakban, ahhoz az Egyesült Államoknak vannak meg a legmegfelelőbb eszközei és kapacitásai. Hague szerint a brit kormány "sokféle módon" segítheti az iszlamista felkelőkkel harcoló iraki kormányt, de London nem tervez és nem is fontolgat brit katonai beavatkozást Irakban. A brit külügyminiszter hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az elmúlt években egyetlen iraki kormánynak sem sikerült a szektariánus megosztottságból az egység felé terelnie Irakot és annak vezetését.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kósa András Itthon

Nem jött be a vabank az egyedül maradt Orbánnak

Tényként kezelik Brüsszelben, hogy pénteken az Európai Unió Tanácsa megválasztja a Bizottság elnökének Jean-Claude Junckert. A volt luxemburgi kormányfőt személyében egyedül Orbán Viktor támadta – kormányzati forrásaink szerint azért, mert abban bízott, befolyásos tagállamok úgyis megakadályozzák megválasztását. Most nem ez a valószínű, de komolyabb következményektől nem kell tartani, főleg, hogy a két fél titokban már tisztázta is, hogy állnak egymással.