Kutatás: Így neveld, vagy inkább ne neveld a farkasod
Magyar kutatók arra jutottak, hogy nem érdemes farkast tartani, nem lesz olyan engedelmes, mint a kutyánk.
Magyar kutatók arra jutottak, hogy nem érdemes farkast tartani, nem lesz olyan engedelmes, mint a kutyánk.
A drasztikus döntés okozott némi felháborodást.
Vigyázni kell, hogy „önző tetteink ne válhassanak végzetessé”– hangoztatta az államfő Gödöllőn.
Kilakoltatott emberek, áramkimaradások, mértéktelen pusztítás, elviselhetetlen hőmérséklet – így pusztít tűzvész Kaliforniában.
A határértéket meghaladó mennyiségű mikrobák, gombák bőrproblémákat, sérült bőrfelületen vagy az arra érzékenyeknél gyulladást okozhatnak.
Korábban egyenesen álhírnek nevezte a klímaváltozást, kilépett a párizsi klímaegyezményből és hivatali ideje alatt 100 környezetvédelmi intézkedést rúgott fel.
Miért természetes reakció a klímatagadás? Miért nem hat meg minket, hogy a Föld jövője a tét? Újszászi Bogár Lászlóval, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatójával, meggyőzés és befolyásolástechnikai szakértővel beszélgettünk arról, hogyan lehetne, és időnként miért lehetetlen rávenni az embereket arra, hogy fenntarthatóbban éljenek.
1993 óta tizenöt faj pusztult ki, de legalább kétszer ennyit megmentettünk.
Miután az elsőre meghirdetett támogatási keret negyedóra alatt kimerült, a kormány folytatja a programot.
A harminc bálányi összepréselt műanyag palack annyi, amennyit óránként elhasználunk Magyarországon.
Az első számú halálok a légszennyezés, de a zajszennyezés és a veszélyes vegyi anyagok is sok áldozatot követelnek Európa-szerte.
A WWF frissen megjelent jelentése bár a biodiverzitás súlyos csökkenésről számol be, arra is kitér, ha időben cselekszünk, még van remény a káros folyamatok megfordítására. Máskülönben 8 milliárd ember élete a tét.
Apokaliptikus képek érkeznek az amerikai erdőtűzről. Kaliforniából Oregonba és Washington államba is átterjedt a tűz, az oregoni kormányzó szerint ez lehet a legnagyobb kárt okozó természeti katasztrófa.
Kibújna a francia kormány az uniós környezetvédelmi szigor alól.
Kettős árcédulákon mutatja be egy bolt, hogy az étel árához képest mekkora az előállítás környezetterhelése. Még a biotermékeknél sem alacsony számok jöttek ki.
Kelet-Európában viszont még mindig sokkal többen halnak meg a környezeti hatások miatt, mint a kontinens nyugati felén.
A koronavírus-járvány kitörése óta népszerűbbek az egyéni utazást lehetővé tevő megoldások. A jövőbe tekintve a legtöbben a környezetvédelmi szempontokat helyezik előtérbe.
Szépen nő a csomagolásmentes boltok forgalma Európában.
A legnagyobb multicégekhez köthető szén-dioxid-kibocsátás felér egy nagy ország egész iparágáéval.