szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A háború előtt Olaszország volt az orosz gáz második legnagyobb importőre az EU-ban.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Újabb ország hozott energiatakarékossági intézkedéseket: Olaszországban korlátozni fogják a központi fűtést a télen – írja a BBC. Egy új olasz kormányrendelet értelmében az épületek tizenöt nappal tovább maradnak központi fűtés nélkül.

Az olaszokat arra is felszólították, hogy a fűtést egy fokkal csökkentsék, és naponta egy órával hosszabb időre kapcsolják ki. Csupán egyes épületek, köztük az óvodák és a kórházak mentesülnek az intézkedés alól.

A lépésre azért került sor, mert a kormányok Európa-szerte igyekeznek a télre készülve tartalékolni, miután sokan függnek az Oroszországból származó gáztól, amelyet az ukrajnai háború miatt korlátoztak. Az orosz–ukrán háború kitörése előtt az olaszok voltak az orosz gáz második legnagyobb importőre az EU-ban, az import tette ki a teljes ellátás 40%-át, azonban ez az arány mostanra mindössze 10%-ra csökkent.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!