Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Úgy tűnik, mégsem olyan sikeres az államadósság elleni küzdelem, mint ahogy a kormány láttatni szeretné. A forint euróval szembeni gyengülése megnyomta az Adósságnyomás-mérőt, ismét 80 százalék felett áll a mutató. A mérőt ráadásul úgy tűnik, az ígéretekkel ellentétben nem naponta frissítik. A Nemzetgazdasági Minisztérium időközben javította az adatot, az viszont még magasabb lett.
Az Index kedd reggel írt arról, hogy újra 80 százalék fölé kúszott a magyar államadósság GDP-hez viszonyított aránya. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) honlapján látható Adósságnyomás-mérő kedd kora reggeli adatai szerint az államadósság 80,38 százalékon állt, ráadásul az alkalmazást nem is frissítették naponta, mivel múlt szerdától ma reggelig nem frissült a mutató.
Ez azért is lehetett megtévesztő, mivel időközben a 302-es szintről hétfőn a 308-as kurzusig is gyengült a forint a közös európai fizetőeszközzel szemben. Ha a kedd reggeli 80,38 százalékos szintből a 35,52 százalékos devizaadósságot vesszük, akkor ez már komoly változást jelent a múlt szerdán frissített mutatóhoz. Az NGM minden bizonnyal észrevette a hibát, és kedden fél tízkor frissítették az adatokat. Nem meglepő módon azonban a forint árfolyamának gyengülése következtében már 80,54 százalékra kúszott a mutató, a devizaadósság jelenleg 35,81 százalékon áll.
Az a kormányzati retorika, mely szerint Európában egyedülállóan sikeresek vagyunk az államadósság elleni küzdelemben, így talajt veszteni látszik. Történik mindez annak tükrében, hogy a kormány 2010 óta az államadósság csökkentését helyezte a gazdaságpolitika középpontjába, ennek sikerétől tett függővé minden egyéb elképzelést. Emellett pedig úgy növekszik a magyar állam adóssága, hogy a kormány 2011-ben több mint 3 ezer milliárdnyi magán-nyugdíjpénztári forrást államosított, ennek egy részéből az államadósság csökkentésére is futotta. Idén januárban ráadásul majdnem történelmi rekordra emelkedett az államadósság összege, akkor 21 187 milliárdra nőtt a magyar állam adóssága, ennél csak 2011 novemberében volt magasabb az összeg.
A magyar államadósság a második Orbán-kormány első, nem teljes évének végén elérte a GDP 81,8 százalékát, ha folytatódik a forint gyengélkedése, akkor elképzelhető, hogy nem kell sokat várnunk arra, hogy ezt a szintet most is elérjük.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.