Az utcanévtábla-avatás alkalmából tartott keddi ünnepségen Németh Szilárd országgyűlési képviselő, polgármester (Fidesz-KDNP) az MTI-nek azt hangoztatta, hogy az Amerikai Egyesült Államokban élő Teller Ede közéleti szereplőként és tudósként is mindig vállalta a magyarságát. A fizikus 1990-ben járt újra Magyarországon, majd évente hazalátogatott.
Közéleti szerepét felidézve arról beszélt, Teller Ede Szilárd Leó magyar fizikussal együtt szerepet vállalt abban, hogy Albert Einstein levelet írjon Franklin Delano Roosevelt amerikai elnöknek, ebben felhívták a figyelmét arra, mit jelent, ha Berlinben hamarabb készül el az atombomba.
Németh Szilárd hangoztatta: Teller Ede táblája ma azt üzeni, hogy olyan iskolákat kell teremteni, ahol a diákok Magyarországon, így Csepelen is megfelelő természettudományos képzést kaphatnak.
A polgármester bejelentette, ehhez kapcsolódik az az önkormányzati program, amelyhez nemrég nyertek több mint 300 millió forint támogatást az Új Széchenyi Terv keretében a helyi természettudományos képzés megújítására. Elmondta, a programot a Jedlik Ányos Gimnáziumban indítják, és tíz általános iskolát is bekapcsolnak, hogy a diákok a természettudományos képzést magas szinten már az általános iskolában elsajátíthassák.
A kétszer kétsávos - mostantól Teller Ede nevét viselő - csepeli gerincút első, 2,5 kilométeres szakaszát november 22-én adták át. A Csepel belvárosát elkerülő út csaknem 7,2 milliárd forintból valósult meg, az Európai Unió támogatásával.