„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Hiába fogalmaz egyértelműen a KRESZ a vezetés közbeni mobilozást illetően, még a szabálykövető sofőrök egészen meglepő többsége sem tartja be a rendelkezést.
Rengeteg kampányt láthattunk már az elmúlt években, amiben a sofőrök figyelmét arra próbálták felhívni, miért annyira veszélyes vezetés közben mobiltelefont használni. Elég csak erre a különleges köztéri szoborra gondolni, vagy ezt a videót megnézni. Ennek ellenére továbbra is sokszor tapasztalhatjuk, hogy a sofőrök előszeretettel nyomkodják a telefonjukat, vagy "csak" telefonálnak vezetés közben.
Az amerikai Zendrive nemrég arra volt kíváncsi, hogy a világszerte meglévő jogszabály tiltása ellenére hányan vannak azok, akik a volán mögött sem tudják letenni a mobiljukat. Tavaly decembere és idén február között több mint 3 millió sofőr készülékének adatait vizsgálták meg, nagyjából 9 milliárd levezetett kilométer alatt. Az eredmény több mint elszomorító. Az adatok alapján ugyanis a sofőrök 88 százaléka használta a telefonját vezetés közben, óránként átlagosan 3,5 percig. Hogy ez mennyire veszélyes, azt jól mutatja, hogy a felmérések szerint ha a sofőr figyelmét csupán két másodpercre vonja el valami, már 20 százalékkal nő egy baleset bekövetkeztének esélye.
A felmérés arra is rámutatott, hogy a fiatal sofőrök jóval többször nyomkodják a mobiljukat, mint az idősebb generáció tagjai. Korábban egy másik tanulmány is azt mutatta, a sztereotípiákkal ellentétben nem az idősek, a fiatalok jelentik a nagyobb veszélyt az utakon.
Nem ez az egyetlen KRESZ-szabály, amire a legtöbb autós fittyet hány, van egy olyan különleges sebességkorlátozási helyzet, amellyel szintén sokaknak meggyűlik a baja.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
A független képviselő tizennyolcadik tüntetét tartotta szombaton.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.