Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Karácsony Gergely hangsúlyozza: a főváros képtelen átvenni a kormánytól a színházak támogatásának feladatát, ezért ha netán megérkezne az Átriumhoz és a többi színházhoz az állami támogatás, visszakérik a segélyt.
Bardóczi Sándor, a főváros főtájépítésze szerint ezt nevezik minőségi faültetésnek. A Stockholm módszer faültetésnek drága ugyan, de "zöld közművesítésként" már nem.
A NER-korszakban beindult átnevezési nagyüzem nem éppen átütő siker, az új elnevezések nehezen mennek át a köztudatba. Konszenzussal csak művészek és sportolók kaphatnak utcát.
„Budapest nem hagyja annyiban” a főpolgármester szerint, hogy a kormány ellentételezés nélkül elvesz a fővárostól közterületeket, mert ez szerinte rablás, amelyhez „Tiborcz új szállodájának van köze”. Karácsony Gergely jelezte azt is: a polgármesterek nem lesznek szolgabírók.
Amint azt a hvg.hu előre jelezte, benyújtotta a kormány azt a törvényjavaslatot az Országgyűlésnek, amellyel három kiemelt budapesti közterületet állami tulajdonba vesznek a fővárostól, majd a Podmaniczky teret, a Vörösmarty teret és a Széchenyi teret a fideszes vezetésű V. kerület 99 évre megkapja vagyonkezelésbe.
Érdemi párbeszéd helyett csak egy rossz hangulatú, feszült megbeszélést tartott a hvg.hu információi szerint az államosítani kívánt fővárosi közterületekről a minap Szentgyörgyvölgyi Péter V. kerületi polgármester és Karácsony Gergely főpolgármester. A részletekről inkább egyikük sem beszél. Az ügy túlmutat a köztisztaság kérdésén, és Tiborcz István szállodaberuházásához is köze lehet.
Hivatalosan ugyan az atlétikai szövetség pályázik az Európa-bajnokságra, és nem a főváros, mint egy olimpiánál, de azért illik az önkormányzat támogatását kérni, márpedig Bősz Anett sportért felelős főpolgármester-helyettes a hvg.hu-nak azt mondta, semmilyen megkeresésről nem tud.
Élénk közéleti vitát váltott ki, hogy elnevezhető-e Horn Gyuláról közterület Budapesten. A helyzet az, hogy ez már meg is történt, és egyelőre senki sem fordult a Fidesz 2012-es “utcanév-kommunistátlanítási” törvénye alapján állásfoglalásra hivatott Magyar Tudományos Akadémiához. A XIII. kerület kezdeményezését jóváhagyó fővárosi döntés végrehajtása elé a budapesti kormányhivatal gördíthet még akadályt.
Reagált a főpolgármester a hvg.hu értesülésére, miszerint három budapesti teret államosítanának, hogy aztán a főváros helyett az V. kerület legyen a gazdája. Karácsony Gergely találgat, milyen szándékok állhatnak a tervezett intézkedés mögött, és a főváros felkészül arra, hogy megtámadja a döntést.
Ellentételezés nélkül a Fővárosi Önkormányzattól állami tulajdonba vennék augusztustól a budapesti Podmaniczky, Vörösmarty és Széchenyi tereket egy készülő törvényjavaslat szerint. Aztán mindhármat megkapná a fideszes vezetésű V. kerület, méghozzá Rogán Antal volt polgármester tárcájának javaslatára. Az “einstand” azonban jogsértő lehet; a Pénzügyminisztérium szerint ”alkotmányossági aggályok merülhetnek fel”.
Hiába kezdődnek az lakáshirdetések büszkén azzal, hogy „nem panel”, az ingatlanpiacnak megbízható szereplői a lakótelepi panelházak, és az elmúlt években kiderült: a környezet javításával és az energetikai beruházásokkal nemhogy a lakótelepek megszüntetésére nem érdemes gondolni, de a mai ingatlanbefektetők és a 15 perces várost álmodók is sokat tanulhatnak a szocialista építészetből. A panelházakról szóló cikksorozatunk, a Telepszemle első részében Erő Zoltánnal, Budapest főépítészével beszélgettünk.
A Fővárosi Közgyűlés mégsem tárgyalta a BKV idei költségvetését, amely 26 milliárd forintos veszteséggel számolt. A következő ülésen központi téma lesz a közösségi közlekedés helyzete.
Már most is 200-nál több, Ukrajnából érkezett menekültet lát el a Fővárosi Önkormányzat, de a háború elől menekülő, ide érkezőket segítő intézkedést is bevezet a főváros – mondta el Karácsony Gergely főpolgármester, aki elítélte az orosz agressziót.
Csaknem ötven menekült érkezett szombat óta Ukrajnából a Fővárosi Önkormányzat hajléktalanellátó szervezetének Gyáli úti épületébe, ahová azok kerülnek, akik nem találtak maguknak azonnal szállást Magyarországon. Van, aki Nyugaton képzeli el a jövőjét, más hazatérne, ha beköszönt a béke.
Bár a NER prominensei egyértelműen Trump mellett tették le a garast, a WSJ szerint több vitás pont volt a két ország közt, amelyek aligha oldódtak meg mára.