szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Azt remélik, jót tesz majd a morálnak.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Zenészeket, énekeseket, sőt cirkuszi előadókat is küld Oroszország a háborús frontra a harcoló csapatok moráljának erősítése érdekében. Az orosz védelmi minisztérium jelentette be ennek a „frontvonalbeli kreatív csapatnak” a létrehozását.

A fronton harcoló katonákat közben Szergej Sojgu is megtisztelte a jelenlétével, a minisztérium Telegramra feltöltött közleménye szerint a védelmi miniszter ellenőrizte az orosz egységek előretolt állásait, és beszélt a fronton szolgálatot teljesítő csapatokkal. Szerhij Cserevátyi ukrán katonai szóvivő ugyanakkor úgy kommentálta Sojgu látogatását, hogy nem hiszi, az orosz védelmi miniszter van olyan bátor, hogy a harctérre utazzon. Brit védelmi források szerint az alacsony morál sebezhetővé teszi az orosz haderőt.

A frontra küldött kreatív brigád mellett Oroszország kampányt is indított arra szólítva fel a lakosságot, hogy adományozzon hangszereket a katonáknak. A BBC ugyanakkor azt írja, kérdéses, hogy a szórakoztató kezdeményezés valóban képes lenne elterelni a katonák figyelmét a veszteségekről, a vezetési és anyagi problémákról, a lőszerhiányról, és a háború céljainak a tisztázatlanságáról.

Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!