Tetszett a cikk?

A többi fejlett országgal összehasonlítva kifejezetten keveset költ Magyarország az egészségügyre, irreálisan sok pénz megy el a gyógyszerekre, a magyar lakosság egészségügyi állapota pedig katasztrofális - ez derül ki az OECD legfrissebb jelentéséből, amely még a mostani reformintézkedések előtti adatokat felhasználva készült. A magyar férfiak mindenkinél korábban halnak.

A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 30 tagországa közül mindössze 5 olyan van, amelyik egy főre vetítve kevesebbet költ Magyarországnál az egészségügyre - derül ki a nemzetközi szervezet kedden megjelent jelentéséből. A felhasznált adatok 2004-2005-ösek, azaz a mostani reform hatásai még nem látszanak a jelentésben, de ezzel együtt is érdekes, hogy nemzetközi összehasonlításban hogyan áll a magyar egészségügyi szektor. Láthatóan igaza volt a reform propagálóinak például abban, hogy irreálisan sokat költ a magyar népesség gyógyszerre, de az kevesebb hangsúlyt kapott, hogy abszolút értelemben és a jövedelmünkkel arányosan is keveset költünk az egészségügyre.

A cikket teljes terjedelmében itt olvashatja.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

A Fidesz 70 milliárd pluszpénzt nyomna az egészségügybe

A Fidesz 70-75 milliárd forint átcsoportosítását javasolja az egészségügyi ágazat javára a 2008-as költségvetésben - mondta Mikola István, az ellenzéki párt szakpolitikusa. Mikola a kormányzati negyedből venné el a pénzt.

MTI Itthon

Egészségügy: egyenlő hozzáférést mindenkinek!

Az Európai Unión belül egyezség van abban, hogy az egészségügyi rendszereknek egyenlő hozzáférést kell biztosítania a tagállamok polgárainak, biztosítania kell az azonos minőséget és fenntarthatónak kell lenni - mondta az egészségügyi miniszter csütörtökön, az EU-forráskonferencia hét harmadik napján tartott előadásában, Budapesten.

MTI Itthon

Gyurcsány az egészségügyről: most rendezzük össze

Gyurcsány Ferenc szerint az egészségügyi reform "összerendeződési szakasza" következik, ami ugyanis eddig történt, az a korábbi helyzet szétszedése, fellazítása, sok esetben a rossz kompromisszumok szétszakítása volt.

MTI Gazdaság

Horváth Ágnes: fennmarad a nemzeti kockázatközösség

Az egészségügyben a reformok után is fennmarad a nemzeti kockázatközösség, ugyanis mindenki számára kötelező lesz a biztosítás, mint eddig - hangsúlyozta Horváth Ágnes egészségügyi miniszter az "Egészségügy: maradás vagy változás?" című konferencián.

Gazdaság

Bokros és Simor: Reformok, vigyázz! Visszarendeződés!

Bokros Lajos volt pénzügyminiszter és Simor András jegybankelnök is a visszarendeződés veszélyére figyelmeztettek a Hungarian Business Leaders Forum (HBLF) és az ICEG European Center által szervezett hatodik pénzügyi konferencián, amelynek két nagy vitatémája az egészségügyi reform eredményessége és a költségvetési hivatal felállításának szükségessége volt.

hvg.hu Gazdaság

Bokros: zavaros az MSZP egészségbiztosításról szóló anyaga

Az MSZP egészségbiztosítási rendszer reformjáról szóló anyagában nemzeti kockázatközösség megőrzéséről, egy biztosítóról és több pénztárról, szolgáltatók közötti versenyről valamint kisebbségben megjelenő magántőkéről beszél. Bokros Lajos, a CEU vezérigazgatója kritikusan elemezte a szöveget.

MTI Gazdaság

Bokros: az egészségügyi reform minden lépése szükséges volt

Létkérdés, hogy Magyarország mikor, milyen körülmények között és milyen sorrendben csatlakozik az eurózónához; ez drámai módon meghatározhatja az ország fejlődését - jelentette ki Bokros Lajos volt pénzügyminiszter, a Közép-Európai Egyetem vezérigazgatója szerdán, az MKB Bank által rendezett konferencián. Ő maga lelkes híve az euró mielőbbi bevezetésének - tette hozzá. Később azt is kifejttette: az egészségügyi reform lépései szükséges, de nem elégséges lépések voltak.