szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A legnagyobb amerikai lakossági bank, a Bank of America (BoA) bejelentette, hogy 30-35 ezer fő elbocsátását tervezi a következő három évre, miután befejezi a Merrill Lynch befektetési bank felvásárlását.

A Bank of America csütörtöki közleményében a párhuzamos tevékenységek felszámolásával és a gazdasági visszaesés hatásával indokolta a létszámcsökkentést. A leépítés a két pénzintézet összesen 308 ezres alkalmazotti létszámának mintegy 11 százalékát érinti és a tervek szerint évente 7 milliárd dolláros megtakarítást eredményez majd.

A BoA jelenleg mintegy 247 ezer, a Merrill Lynch pedig közel 61 ezer főt foglalkoztat. A létszámcsökkentés részleteit a jövő év elejéig dolgozzák ki, de a BoA hangsúlyozta, hogy a karcsúsítás minden üzletágat és egységet érinteni fog. Az amerikai sajtó arra számított, hogy a két egyesülő bank nem bocsát el 30 ezer főnél többet.

Egy másik amerikai bank, a Citigroup néhány héttel ezelőtt bejelentette, hogy a jövő év elejéig 52 ezer embertől - alkalmazottai 15 százalékától - válik meg.

A nemzetközi hitelválság kezdete óta a pénzintézetek világszerte összesen csaknem 300 ezer fős létszámleépítést jelentettek be.

A BoA és a Merrill Lynch részvényesei december 5-én hagyták jóvá, hogy a BoA részvénycsere-ügylet keretében felvásárolja a céget. A január elsejéig lebonyolítani tervezett ügylet értékét eredetileg 50 milliárd dollárra becsülték, bár ez azóta csökkent a BoA-részvények árfolyamának gyengülése miatt. A BoA és a Merrill Lynch házasságával mindazonáltal olyan pénzügyi óriás jön létre az Egyesült Államokban, amely 960 milliárd dollárt meghaladó értékű betéttel fog rendelkezni, többel, mint a 900 milliárd dollárral jelenleg listavezető JP Morgan Chase bank.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Karrier

Riasztó elbocsátási hullám

Egymás után jelentik be leépítési szándékukat és terveiket az európai nagyvállalatok: az autóiparon és a pénzügyi szektoron kívül az idegenforgalom is érzékeny terület. Hogyan érinti a válság a külföldön munkát vállalókat? Milyen esélyeik vannak és lesznek azoknak, akik az unió tagállamaiban próbálnak szerencsét? Kitekintés.

MTI Karrier

Hétéves csúcs: tervezett elbocsátások Amerikában

Az amerikai cégek által bejelentett elbocsátások novemberben közel hétéves csúcsra emelkedtek, elsősorban a pénzügyi és autóipari cégeknél. Utoljára 2002 januárjában voltak ennél kedvezőtlenebbek az adatok: akkor 248 475 elbocsátást jelentettek be.