A biztosítási alkuszokat ellehetetleníti a bankadó?
HVG-előfizetés digitálisan is!
Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!
Orbánék nagy dilemmája: átszabatja-e az IMF a bankadót?
A parlamenti vitánál jóval nehezebb próba vár a kormány bankadótervére és az egyéb adójavaslatokra a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Unió delegációjával a napokban folyó tárgyalásokon. A nemzetközi szervezeteknek ugyanis – a kiszivárgott információk alapján – nem tetszik a bankadó eltúlzottnak tartott mértéke, a mentességek köre, ahogy az az elképzelés sem, hogy a rossz jelzáloghiteleket megvásárolná az állam. Utóbbi nélkül viszont a bankok rosszabbul járnának, mint eddig gondolták.
Bankadó: bővült a kedvezményezettek köre
Visszavonta Rogán Antal (Fidesz) a bankadóhoz benyújtott módosító indítványait, ám a Számvevőszéki és költségvetési bizottság újabb módosítókat nyújtott be, amelyek azonban a Rogán-javaslattal szemben már nem csak a biztosítók egy körét, hanem a Magyar Postát, a takarékszövetkezeteket és az árutőzsdei szolgáltatókat is kedvezőbb helyzetbe hoznák az eredeti javaslathoz képest.
Bankszövetség: még nem késő korrigálni a bankadót
"A tárgyalásnak nincs alternatívája, a Magyar Bankszövetség a kormányzatot meg kívánja győzni arról, hogy a bankadó jelenlegi mértékének súlyos gazdasági következményei lesznek" – mondta a szervezet főtitkára.
Aprópénz lett volna a bankadó Járaiéknak
A kormány olyan üzletemberekért áldozza be a sokat hangoztatott nemzeti együttműködést, akiknek valójában "aprópénznek" számítana a bankadó rájuk eső része, ugyanis szinte kivétel nélkül Magyarország leggazdagabb elitjéhez tartoznak – írja a Hírszerző. A parlament jövő héten várhatóan elfogadja a banki különadót tartalmazó salátatörvényt és ennek részeként azt a módosító javaslatot, amely a Fidesz-közeli CIG-et, valamint a Wabard biztosítót felmenti a különadó megfizetése alól.
Matolcsy helyett Fellegi tárgyalhat a bankadóról
Orbán Viktor kormányfő Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter helyett Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési minisztert és Varga Mihályt szeretné "főtárgyalónak" a bankokkal folytatott egyeztetéseken a jövőben - írta a keddi Népszabadság.