szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Transparency International vállalati támogatói konkrét javaslatokat tettek az üzleti szféra számára kiszámíthatóbb jogi környezet kialakítására a Cséfalvay Zoltánnal folytatott megbeszélésükön, egyebek közt fontosnak tartották, hogy a felügyelő hatóságok ne éljenek vissza jogosítványaikkal – áll a szervezet keddi közleményében.

Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium stratégiai államtitkára a korrupcióellenes szervezet vállalati támogatóinak bemutatta a kormány főbb elképzeléseit Magyarország versenyképességének javításáról és érdemi együttműködést javasolt a kormányzati és az üzleti szektor között – fogalmaztak.

Az államtitkár ismertetése szerint egy kicsi, de hatékony államot kell működtetni és enyhíteni kell a vállalkozások adminisztratív terhein. A jó üzleti környezet megteremtésének feltétele a korrupció elleni hatékony fellépés, amelyhez kérte a Transparency International szakértőinek és partnereinek támogatását is.

A vállalatok képviselői konkrét javaslatokat mutattak be, miként teremthetnek egy kiszámíthatóbb jogi környezetet az üzleti szféra számára. A jelenlévők a tiszta verseny feltételének jelölték meg azt is, hogy a felügyelő hatóságok ne éljenek vissza törvényi jogosítványaikkal, tevékenységük kizárólag az igazságos, jogszerű és etikus üzleti magatartásokat ösztönözze.

A Transparency International Magyarország Vállalati Támogatói Fórumának (CSF) tagjai olyan vállalatok, amelyek elkötelezettek az átláthatóság és az etikus üzleti magatartás elvei iránt. A CSF tagjai rendszeresen találkoznak a diplomácia és a politikai szféra döntéshozóival, hogy a magyarországi üzleti környezet szabályozásában változtatásokat kezdeményezzenek és egy hatékony korrupció elleni fellépést sürgessenek – áll a közleményben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

A brit királynő kitüntette a Transparency magyar vezetőjét

A brit-magyar kereskedelmi kapcsolatokban kiemelt jelentőségű transzparencia területén végzett munkája elismeréseképpen II. Erzsébet királynő a Brit Birodalmi Érdemrend tiszteletbeli tagjává avatta Alexa Noémit, a Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatóját - tette közzé Nagy-Britannia budapesti nagykövetsége.

hvg.hu Itthon

Transparency: átláthatatlanok az önkormányzati választás kampányköltései

A Transparency International Magyarország (TI) szerint a kormány eddig csak szimbolikus lépéseket tett a párt- és kampányfinanszírozás rendbetételére. A szervezet közleményében azt írja, nyomon követi az önkormányzati választások kampányköltéseit és azonnali megoldást sürget a helyzet rendezésére.

hvg.hu/MTI Itthon

TI: a Versenyhivatalnak nem lehet megbírságolt vezetője

Hétfőn a Transparency International (TI) magyarországi tagozata nyílt levélben fordult a köztársasági elnökhöz és a miniszterelnökhöz a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnökének jelölésével kapcsolatban. A TI arra kérte a miniszterelnököt, hogy fontolja meg Juhász Miklós jelölését, akit bennfentes ügylet miatt marasztalt el korábban a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).

MTI Itthon

Alkotmánybírósághoz fordulnak a jogvédők

Alkotmánybíróság előtt támadja meg a minősített adatok védelméről szóló, illetve a nemzetbiztonsági törvényt három civil jogvédő szervezet annak érdekében, hogy hatékonyabb jogállami ellenőrzés alá kerüljön a titkosszolgálatok működése, illetve a közérdekű adatok titkosítása.

MTI Gazdaság

Transparency International: Magyarország alig tesz a korrupció ellen

A Transparency International korrupcióellenes szervezet szerint Magyarország alig – vagy egyáltalán nem – tesz azért, hogy a magyar befektetőket visszatartsa a külföldi hivatalos személyek megvesztegetésétől, illetve azért, hogy a külföldi befektetőket eltántorítsa a korrupciótól.