Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 37,85 pontos, 0,22 százalékos emelkedéssel, 17375,27 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 15,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyengülő Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Idegesen indult a kereskedés elsősorban a Spanyolországból érkező hírek hatására - mondta Horváth Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője. A hírek alapján a befektetők attól tartottak, hogy Spanyolország a válság következő gócpontja lehet.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője azt mondta, délután egy, a vártnál jobb amerikai makrogazdasági adat hatására pozitívvá vált a hangulat. Mint mondta, komolyabb forgalom mellett emelkedtek az árfolyamok a budapesti részvénypiacon is. Varjú Péter szerint ez alapján akár további emelkedés is elképzelhető a következő napokban.
Varga Zoltán, a Quaestor elemzője úgy fogalmazott, a pénteki pánikhangulat után hétfőn kisebb pozitív fordulat bontakozott ki a Budapesti Értéktőzsdén, amelyet a folyamatosan enyhülő nemzetközi befektetői hangulat is támogatott. Pénteken az OTP-t "ütötték meg" a legjobban, hétfőn magas forgalommal kísért rövid távú trendfordulót lehetett látni. Nem szabad elfelejteni azonban, hogy az elmúlt héten több fontos támasz is letört a bankpapír árfolyamában, így 3640 forint alatt minden emelkedés korrekció csupán - hívja fel a figyelmet a szakértő. Hozzátette: az OTP-vel ellentétben a Mol grafikonja továbbra is erősen negatív.
Délelőtt az euró árfolyama ismét megközelítette a 300 forintos szintet, délutánra azonban a viszonylag kedvező hangulat hatására 298 alá süllyedt a jegyzés. A következő napok hangulatát az amerikai vállalatok folyamatosan érkező eredményei, illetve az európai adósságválság legfrissebb fejleményei határozhatják meg - tette hozzá a Quaestor elemzője.
A Mol 180 forinttal, 1,05 százalékkal 16 920 forintra csökkent, 1,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 49 forinttal, 1,45 százalékkal 3424 forintra erősödött, forgalmuk 12,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,36 százalékkal 552 forintra nőtt, forgalma 1,3 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 400 forinttal, 1,09 százalékkal 37200 forintra emelkedett, a részvények forgalma 353,3 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 165,4 millió forintos forgalom mellett 100 forinttal, 0,69 százalékkal 14300 forintra esett.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1142,66 ponton zárt hétfőn, ez 15,03 pontos, 1,30 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.