szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az agrárkamarai küldöttválasztáshoz kapcsolódóan a MOSZ szerint egyre több információ és szervezet nyilatkozata erősíti meg a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének korábbi aggályait.

Az agrár-érdekképviselet közleménye továbbra is tényként kezeli, hogy a választási szabályzatot kidolgozó agrárkamarai átmeneti elnökségben kizárólag egy szervezet, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) - országos elnökségének 13 tagjával - képviselteti magát.

Így a mezőgazdaságban, vidékfejlesztésben, élelmiszer-feldolgozásban és agrárkereskedelemben érintett mintegy 130-140 szakmai szövetség, egyesület, társulat és érdekképviselet közül egy sem kapott lehetőséget arra, hogy tagjait képviselhesse az átmeneti elnökségben. Ennek pedig az a következménye, hogy a küldöttválasztó közgyűlésekre csak ez az egy szervezet állított listát.

A MOSZ közleménye úgy véli: megállapítható, hogy a 450 000 fő potenciális kamarai tag közül csak 186 000 kapott választói jogot az átmeneti elnökségtől, vagyis 60 százalékuk eleve nem vehet részt a választásokon. További kérdés, hogy a 186 000 tag közül hányan mennek el egy olyan küldöttválasztó közgyűlésre, ahol csak egy listára lehet szavazni.

A MOSZ január 11-én kérte a vidékfejlesztési minisztert, hogy a választási szabályzattal kapcsolatos jóváhagyását vonja vissza. Erre a felvetésére eddig nem kapott választ.

Az agrár-érdekképviselet reményét fejezi ki, hogy felvetéseiket figyelembe véve módosulnak a választási szabályok és megalakulhat egy olyan agrár-élelmiszergazdasági és vidékfejlesztési kamara, amelyben minden érdekeltnek biztosítják az arányos képviseletet és sikeresen működhet a tagsága széles körű támogatásával - tartalmazza a közlemény.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!