szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az egyre növekvő volumenű internetes vásárlás kapcsán az eladóknak sok esetben fogalmuk sincsen arról, hogyan is kell adózniuk eladott termékeik után. Meggyűlhet a bajunk az adóhatósággal, ha nem vagyunk tisztában az adózási szabályokkal, ugyanakkor nem könnyű eligazodni a szabályrengetegben.

Az egyre növekvő volumenű internetes vásárlás kapcsán az eladóknak sok esetben fogalmuk sincsen arról, hogyan is kell adózniuk eladott termékeik után. Meggyűlhet a bajunk az adóhatósággal, ha nem vagyunk tisztában az adózási szabályokkal, ugyanakkor nem könnyű eligazodni a szabályrengetegben – írja a penzcentrum.hu.

Az adóhatóság idén is kiemelten figyeli a világhálóra felkerülő adatokat, amelyeknek nagy jelentőségük van az internetes értékesítéseket érintő ellenőrzésekre történő kiválasztásban. Manapság egyre inkább az internetes aukciós oldalakon próbálnak megválni a magánszemélyek is a régi, használt vagy akár vadonatúj holmijaiktól. Hasznos tudnivalók ebben a témában.

Először is, nem kell bevallani az ingó vagyontárgyak eladásából származó bevételt, ha annak éves összege nem több 600 ezer forintnál, egy másik kedvező szabály szerint viszont 600 ezer forintnál is magasabb lehet az adómentes bevételi határ. Akkor sem kell bevallani az ingó értékesítésből származó bevételt, ha az abból megállapított összes jövedelem nem haladja meg a 200 ezer forintot. Emellett nagyon fontos szabály, hogy ha a megszerzésre fordított összeget nem lehet megállapítani, mert nincsenek meg a bizonylatok, például a nagypapa padlásán talált régiséget értékesítjük, vagy a kinőtt gyermekruhákról nem őriztük meg a nyugtákat, akkor a bevétel 25 százaléka számít jövedelemnek. Csak az ingó értékesítésre érvényes az a szabály, hogy a számított adónak csak a 32 ezer forintot meghaladó részét kell megfizetni.

További részleteket a penzcentrum.hu-n olvashatnak!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!