Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
High-tech, robotok, mobilfizetés, akkumulátor a legnagyobb sláger a a Business Insider szerint, ebbe érdemes fektetni manapság, illetve a jövőben, ha vagyonokhoz szeretnénk jutni. Egy pénzügyi portál blogja ugyanakkor arra figyelmeztet, hogy túl sok kis és kockázatos cégbe kellene fektetnünk, ha el akarnánk érni a biztos sikert. A blog szerint érdemesebb lehet inkább tech cégekkel foglalkozó alapokba fektetni ebben az esetben.
High-tech, robotok, mobilfizetés, akkumulátor a legnagyobb sláger az újság szerint. Ezekben a szektorokban még annyi fejlődés van szerintük és annyi jó ötletet találni, hogy könnyen megsokszorozhatjuk a befektetett pénzünket – írja a BankRáció.hu blogja a Business Insider cikkére hivatkozva. A blog ugyanakkor felteszi azt a kérdést, hogyan tudnánk megtalálni azt a céget ami eléri ezt a nagy áttörést? A válaszuk pedig az, hogy sehogy.
A blog szerint túl sok kis és kockázatos cégbe kellene fektetnünk, ha el akarnánk érni a biztos sikert. Érdemesebb lehet inkább tech cégekkel foglalkozó alapokba fektetni, amelyek a nagy tőkenagyság miatt fedezni tudják a hasonló kockázatokat.
A blog idézi a lapot, melynek szerzője szerint a sok jövőbe mutató befektetési ötlet azt sejtetné, hogy mérnöknek vagy programozónak érdemes menni. Nem. A szerző ugyanis úgy gondolja, hogy igen jól élhet a jövőben az is, aki nővérnek áll, hiszen az öregedő társadalomnak egyre inkább szüksége lesz ápolásra és egészségfenntartásra. Sőt az emberek hajlandók lehetnek erre egyre többet is költeni.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.