szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

307 ezer 856 fontot fizetett ki a Bank of England Mark Carney kormányzó hivatalos útjaira három év alatt. A kanadai bankárt 2013-ban állították a legendás intézmény élére, épp a globalizáció jegyében.

 Ő meg is felelt ennek, de Nagy-Britannia június végén a Brexit mellett döntött. Carney mindvégig ellenezte a kilépést mondván, hogy az árt az egész gazdaságnak, de különösen a londoni Citynek. A brit főváros ugyanis azért lehet Európa pénzügyi központja, mert egy 500 milliós piac van mögötte. Carney az egyik legfőbb szószólója annak, hogy megmaradjon az európai útlevél, mely lehetővé teszi a pénzek szabad mozgását az EU-n belül – írja a Daily Mail.


Nigel Lawson, Thatcher asszony egykori pénzügyminisztere lemondásra szólította fel a nemzeti bank elnökét. Nem az utazási kiadások csípték az időközben lorddá a avanzsált Nigel Lawson szemét, hanem a Brexit-ellenes kampány, melyben eminens szerepet vállalt a kanadai származású bankelnök. Lawson arra utalt, hogy a bankelnök azzal riogatta a brit polgárokat: ha a kilépésre szavaznak, akkor nagy bajt hoznak a fejükre. Egyelőre nem történt semmi. Igaz, hogy Theresa May asszony nem nyomta meg a Brexit gombot. Sőt kioktatta kissé bohém külügyminiszterét, az egykori újságírót, Boris Johnsont: csakis a miniszterelnök mondhatja meg, mikor lép ki Nagy-Britannia az Európai Unióból. A brit külügyminiszter szerint ez 2018 végére befejezett tény lesz. May asszony, aki a maradás mellett kampányolt, nem akarja elsietni a kilépést az EU-ból.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!