Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Politico forrásai szerint a fúziót azért utasította el az Európai Bizottság, mert a két európai vasútépítő cég összeolvadásával gyakorlatilag megszűnne a verseny.
Nem jöhet létre a nagy páneurópai vasúti társulás, azaz a német Siemens és a francia Alstom egybeolvadásával keletkező óriáscég, az Európai Bizottság ugyanis nem engedélyezte a fúziót – írja a Politico, amely úgy tudja: az EB azért döntött az elutasítás mellett, mert a cégek összeolvadásával feltehetően megszűnne a verseny a vasútépítés piacán.
A bizottság levélben értesítette a két céget, melyek nem kommentálták az EB határozatát, ugyanakkor nem is fogadták el azt: abban reménykednek, hogy jövőre talán kedvezőbb döntés születik az ügyben, s a társulás megvalósulhat.
A tervezett fúzió érdekessége, hogy amellett korábban Angela Markel német kancellár, és a francia pénzügyminiszter, Bruno Le Maire is kiálltak. Utóbbi a Politicónak nyilatkozva nemrég azt mondta, világelsők akarnak lenni a vasútfejlesztésben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.