Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Josep Maria Bartomeut hétfőn vették őrizetbe és éjszakára is benntartották a BarcaGate miatt. Az tavaly kirobban ügy lényege, hogy a katalán klub volt elnöke egy külsős PR-céget busásan megfizetve igyekezett elnyomni az őt kritizáló hangokat a közösségi médiában.
Szabadlábon távozhatott a kedd délelőtti kihallgatás után a bíróságról Josep Maria Bartomeu, az FC Barcelona volt elnöke, aki hétfői előállítását követően az éjszakát a rendőrségen töltötte. Bartomeut és a katalán klub több vezetőjét azután kísérték be a spanyol rendőrség gazdasági osztályának bűnügyi nyomozói, hogy a klub székházában vizsgálódtak.
Letartóztatták a Barcelona volt elnökét
A spanyol rendőrség a katalán klub jogi osztályának vezetőjét és a jelenlegi főigazgatót is előállította.
A volt elnök mellett előállították korábbi jobbkezét, az elnökség volt igazgatóját, Jaume Masferrert, továbbá Roman Gómez Pontit, a klub jogi osztályának vezetőjét és Óscar Graut, a jelenlegi főigazgatót. A rendőrségen egyikük sem tett tanúvallomást, utóbbi kettő távozhatott is, de Bartomeu és Masferrer a rendőrségen töltötte az éjszakát. Őket kedd délelőtt bíróságra szállították, de ott sem tettek vallomást. A bíró ezután elrendelte szabadlábra helyezésüket.
A bíró egyben megszüntette a BarcaGate néven emlegetett ügyben a rendőrség vizsgálati anyagának titkosítását, így mostantól az érintettek is megismerhetik annak részleteit. A két vizsgált vezető ennek ismeretében, egy későbbi időpontban tesz majd vallomást.
A spanyol sajtóban egy éve került napvilágra, hogy egy külsős PR-cég a klub megbízásából a közösségi médiában több mint száz álprofil segítségével ellenkampányt folytatott a Bartomeut kritizáló egykori és jelenlegi játékosokkal szemben. Beszámolók szerint hat tételben csaknem egymillió eurót (363,8 millió forintot) fizettek ki a cégnek.
Bartomeut és Masferrert hűtlen kezeléssel, korrupcióval és pénzmosással vádolták. A botrány miatt lemondott az általuk megkerült igazgatóság több tagja is, majd október végén maga Bartomeu is távozott az elnöki posztról.
Az FC Barcelonánál vasárnap választják meg az új elnököt, a korábbi, január 24-i szavazást a koronavírus-járvány miatt halasztottak el. A három jelölt a klubot 2003 és 2010 között már irányító, legesélyesebbnek tartott Joan Laporta, valamint Víctor Font és Toni Freixa.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.