szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Centrál Médiacsoport tulajdonosa is a Pegasus-ügy megfigyeltjei között volt. Ügyvédje szerint jogi lépéseket vizsgálnak.

Pegasus-ügy
Az elmúlt évek legkomolyabb lehallgatási botrányát szellőztette meg egy nemzetközi oknyomozó együttműködés keretében a Direkt36. Mint kiderült, számos országban ismert újságírók, üzletemberek és ügyvédek százainak mobiltelefonjára telepíthették az izraeli NSO Group Pegasus nevű kémszoftverét, amit minden jel szerint a magyar állam is bevethetett. A botrány legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követheti.
Friss cikkek a témában

Varga Zoltán, a Centrál Médiacsoport tulajdonosa jogi lépéseket tehet a Pegasus megfigyelési botrány miatt – derül ki a Varga jogi képviselője, Papp Gábor által küldött közleményből. Papp tömören így fogalmaz:

Varga Zoltán jogi képviselőjeként megvizsgáljuk, hogy Varga urat ért jogsérelem miatt milyen jogi lépeseket teszünk. Ennek eldöntéséig sem Én, sem ügyfelem, semmilyen formában nem nyilatkozunk.

A Direkt36 vasárnap írt arról, hogy magyar célszemélyek ellen is használják az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust. A nemzetközi tényfeltáró projekt egy 50 ezer telefonszámot tartalmazó adatbázis alapján indult el, ebben 300 magyar szám szerepelt.

A számok egyike Varga telefonszáma, aki a Direkt36-nak elmondta, nem sokkal egy 2018-as találkozó után jelzést is kapott arról, hogy megfigyelték őket. A lap szerint Varga budai házában egy hétfős társaság gyűlt össze a választások után, hogy közéleti kérdésekről beszéljenek – a találkozó mindegyik résztvevőjének telefonszámát kiválasztották célpontnak a nemzetközi tényfeltáró csapat birtokába jutott információk szerint.

Varga Zoltán a megfigyelt találkozóról: "Az egy baráti beszélgetés volt, nem egy államcsíny"

Évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust - derítette ki a Direkt36 egy nemzetközi tényfeltáró projekt részeként. A célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, valamint médiacégeket is tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve az ő szűkebb környezetük is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Fekő Ádám Itthon

Dercsényi Dávid a Pegasus-megfigyelésről: Nem lepődtem meg, a HVG-nél mintha benne lett volna a levegőben

A korábban a hvg.hu-nál dolgozó Dercsényi Dávid is ott van azok között, akiknek a telefonját a Direkt36 tényfeltáró anyaga szerint megfigyelték a Pegasus nevű kémszoftverrel. Volt kollégánk azt mondja, az a legijesztőbb az egészben, hogy ha őt, aki nem oknyomozó újságíró, megfigyelték, akkor vajon mennyire szállhatnak rá azokra, akik az igazán kényes ügyekkel foglalkoznak?