Megszületett a megállapodás: kizárja az orosz bankok egy részét a Nyugat a SWIFT-rendszerből

Az orosz jegybank nemzetközi tartalékait is korlátozzák.

  • hvg.hu hvg.hu
Megszületett a megállapodás: kizárja az orosz bankok egy részét a Nyugat a SWIFT-rendszerből

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Az Európai Unió, az USA és a szövetségeseik megállapodtak, hogy több orosz bankot is kizárnak a nemzetközi pénzügyi tranzakciókhoz elengedhetetlen SWIFT rendszerből – írja a BBC.

„Ennek célja, hogy elvágja ezen intézményeket a nemzetközi pénzügyi vérkeringéstől, ami jelentősen korlátozza globális működésüket” – mondta egy német kormányszóvivő. Az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Európa és Kanada által elfogadott intézkedések az orosz jegybank nemzetközi tartalékainak korlátozását is magukban foglalják – közölték közös nyilatkozatukban.

Megszólalt Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnöke is, aki bejelentette, hogy az EU, együttműködésben szövetségeseivel, azt javasolja, hogy több orosz bankot is zárjanak ki a Swift rendszerből, bénítsák meg az orosz jegybank működését, valamint dolgozzanak azon, hogy az orosz oligarchák ne tudják a vagyonukat felhasználni a nyugati piacokon.

Az orosz-ukrán konfliktus eseményeiről szóló hírfolyamunkat alább találják

Újabb orosz fenyegetés, határra látogató Orbán - percről percre az ukrajnai háborúról

Az ukrán főváros utcáin folytatódott szombat reggel az orosz hadsereg elleni háború. Előző este a nyugati világ vezetői Vlagyimir Putyin orosz elnök és Szergej Lavrov külügyminiszter elleni szankciókról is döntöttek, az ENSZ pedig azzal számol, hogy ötmillióan lesznek kénytelenek elhagyni otthonukat a konfliktus miatt. Kövesse élő tudósításunkat.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?