Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Egy magas rangú orosz tisztviselő csütörtökön azt mondta, hogy Kína nem hajlandó Oroszországnak repülőgép-alkatrészeket szállítani. Ez azért volna fontos, mivel az Ukrajna megtámadása miatt bevezetett szankciók következtében az oroszok nem tudnak máshonnan ilyesmit beszerezni.
Valerij Kugyinov, a Szövetségi Légiszállítási Hivatal légialkalmassági osztályának vezetője csütörtökön azt mondta, hogy február végéig mintegy 70 repülőgép szerepelt az orosz lajstromban – jelentette a TASZSZ orosz állami hírügynökség. Kugyinov elmondása szerint Kína nem állt kötélnek és az oroszok tovább próbálkoznak Törökországgal és Indiával.
Az orosz-ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:
Szumi környékét bombázták az éjjel, Harris Varsóban tárgyal - percről percre az orosz-ukrán háborúról
Az oroszok csütörtökre virradó éjjel többek között azokat a településeket bombázták, ahonnan szerdán kimenekítették a lakosok egy részét. Az amerikai alelnök Lengyelországba érkezett. Kövesse velünk az orosz-ukrán háború eseményeit percről percre!