szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A fenntarthatóság jegyében használt ruhákat fog árulni az áruházlánc, egyelőre hét hazai üzletében. Senki ne számítson azonban turkálóra.

Zhvg
A világ egyik legsürgetőbb problémája a környezet védelme, a klímaválság, a fenntarthatóság. Ezekre nekünk különös figyelmet kell fordítanunk, ezért kiemelt helyen is kell kezelnünk. Innen új alrovatunk címe is: Zhvg.
Friss cikkek a témában

Szerdától használt ruhát is lehet vásárolni az Auchan áruházaiban a fenntarthatóság jegyében fogant Új Élet by Auchan névre keresztelt koncepció keretében. Mint az erről szóló közleményben írják,

a túlzott mennyiségű ruhagyártás környezetszennyező hatása ellen kívánnak fellépni.

Az értékesítés hét áruházukban kezdődött meg, Budaörsön, Debrecenben, Dunakeszin, Székesfehérváron, Miskolcon, Csepelen és Maglódon.

Magyarországon nem újdonság a használtruha-vásárlás, igazi turinagyhatalom vagyunk:

Illúzió, hogy a turkálóban vásárolva megmenthetjük a Földet

2025-től kötelező lesz külön gyűjtenünk a textilhulladékot, ám arra nincs megoldás, hogy a várhatóan a mostani mennyiség többszörösét kitevő használt ruhákkal mit lehet majd kezdeni. Az európaiak által már nem hordott ruhák sok esetben fejlődő országokban végzik, szeméthegyek és katasztrofális környezetszennyezés formájában. Hartay Mihály környezetvédelmi tanácsadóval, a régió egyik legnagyobb használtruha-nagykereskedőjének kommunikációs vezetőjével beszélgettünk.

Az Auchan azt ígéri, hogy jó minőségű ruhadarabok lesznek náluk elérhetők széles választékban, a baba- és gyerekruhákról, a női és férfi ruházatig. 160 márka termékeit kínálják, de nem turkáló lesz: a holmikat előzetesen ellenőrzik, válogatják, fertőtlenítik, majd egyenként becsomagolják és címkézik.

Az egyes darabok 600-3300 forintba kerülnek.

(Címlapi képünk illusztráció.)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Dobos Emese Zhvg

Tudhatjuk-e biztosan, hogy a ruhánk nem kényszermunkával készült?

Az ujgur kényszermunka miatt az USA már minden, a kínai Hszincsiang régióból érkező termék importját betiltaná, Olaszországban ezer eurós luxustáskákról derült ki, hogy kizsákmányolt emberek gyártják. De mit tehet egy átlagos vásárló, ha nem akar olyan ruhadarabot, amely kényszermunka révén került a polcokra vagy az internetes kosarába?