szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kisebb lehűléssel, záporokkal, zivatarokkal indul az ősz első hete, de a hét közepétől ismét több napsütésre lehet számítani, akár 28 Celsius-fokos meleg is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn, szeptember 2-án a felhőátvonulások mellett több-kevesebb napsütésre mindenütt lehet számítani, számottevő csapadék nem valószínű. Ezzel együtt többfelé megélénkül, a Dunántúlon és a főváros térségében meg is erősödik az északnyugati szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 8 és 13, a legmagasabb hőmérséklet 19 és 23 fok között várható. 

Kedden napközben elszórtan várható záporeső, néhol zivatar, s időnként megerősödhet a szél. A minimumhőmérséklet többnyire 10 és 15 fok között, délnyugaton 10 fok alatt valószínű. A nappali maximumok várhatóan 20 és 25 fok között alakulnak. 

Szerdán napos idő lesz gomolyfelhőkkel, csak néhol alakulhat ki kisebb zápor. Az északi szél időnként megerősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 9 és 14 fok között, északkeleten 9 fok alatt alakul. A legmagasabb hőmérséklet 21 és 24 fok között valószínű.

Csütörtöktől a hét legvégéig gyengén felhős idő várható sok napsütéssel. A változó irányú szél mérsékelt marad, csapadék egyik nap sem valószínű. A leghidegebb órákban várhatóan 7 és 12 fok között alakul a hőmérséklet. Csütörtökön napközben 23-27 fokig, pénteken, szombaton és vasárnap akár 23-28 fokig is felmelegedhet a levegő.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Bekapcsolták Magyarországon a Viber új funkcióját, itt a társkereső

Bekapcsolták Magyarországon a Viber új funkcióját, itt a társkereső

„Már addigra eldől, hogyan fogunk olvasni, amikor még egy betűt sem tanultunk az iskolában”

„Már addigra eldől, hogyan fogunk olvasni, amikor még egy betűt sem tanultunk az iskolában”

Jól jártak a floridai rendőrök: járőrkocsi lett egy elkobzott izomautóból  

Jól jártak a floridai rendőrök: járőrkocsi lett egy elkobzott izomautóból  

Hadházy és a tüntetők egy csoportja a várban töltötte az éjszakát

Hadházy és a tüntetők egy csoportja a várban töltötte az éjszakát