szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A heves zivatar következtében Budapest délkeleti részén hirtelen 12-14 Celsius-fokot zuhant a hőmérséklet – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat délután.

Az ország nagy részén elsőfokú riasztás van érvényben a heves zivatarok és felhőszakadás veszélye miatt. Az érintett területeken a következő órákban olyan zivatarok alakulhatnak ki, amelyet viharos szél, jégeső és hirtelen nagy mennyiségű csapadék kísérhet. Az esti óráktól az északnyugati, északi országrészt újabb zivatarok érhetik el, heves szélrohamok kíséretében, vasárnap délelőttre viszont fokozatosan megnyugszik a légkör - írták.

Továbbra is az egész országban érvényben van a hőség miatt kiadott legmagasabb fokú, piros figyelmeztetés. Szombaton késő este többnyire 24-29 fok között lesz a hőmérséklet, de a zivataros területeken ennél hűvösebb idő várható.

Vasárnap folytatódik a kánikula. Az Országos Meteorológiai Szolgálat azt írta: vasárnap a napi középhőmérséklet 29-30 fok körül várható, a maximumok 34-39 fok körül alakulhatnak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Fantomkonténerekkel gyűjti a használt ruhát a MoHu

Fantomkonténerekkel gyűjti a használt ruhát a MoHu

Új sportdíjakat hozna létre a kormány

Új sportdíjakat hozna létre a kormány

A nap, amikor Gyurcsány Ferenc lenyomta Magyar Pétert

A nap, amikor Gyurcsány Ferenc lenyomta Magyar Pétert

Blikk: Gyárfás Tamás a kecskeméti „parkettás” börtönben fogja letölteni a büntetését

Blikk: Gyárfás Tamás a kecskeméti „parkettás” börtönben fogja letölteni a büntetését