szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Így áll a főváros más nagyvárosokhoz képest.

Érdekes listát közölt a Knight Frank ingatlanpiaci tanácsadó cég arról, hogy a világ egyes városaiban mennyibe kerülnek a luxusingatlanok. A társaság a The Wealth Report című kiadványában azt számolta ki, hogy 2018-as árakon hány négyzetméternyi ilyen lakást vásárolhatunk az egyes nagyvárosokban egymillió dollárért, azaz jelenlegi árfolyamon 276 millió forintért.
A szórás elég nagy: Monacóban, ahol a legmagasabbak az árak, ennyi pénzből csak egy 16 négyzetméteres garzon jönne ki, de Hongkongban is be kell érniük az egymillió dollárból gazdálkodóknak 22 négyzetméterrel. Ezzel szemben Fokvárosban 177, Sao Paulóban pedig ennél is több, 200 négyzetmétert vásárolhatunk ebből az összegből. Sőt még Dubajban is egy közel 150 négyzetméteres luxusapartmant vehetünk, ha dollármilliomosként vágunk neki a vásárlásnak.
A listán Budapest sajnos nem szerepel, de a Knight Frank módszertana alapján nem nehéz megbecsülni, hogy a magyar fővárosban mi a helyzet. A tanácsadó cég ugyanis az ingatlanok legdrágább 5 százalékát vonta be az elemzésébe. Márpedig az ingatlan.com adatai szerint Budapesten a nálunk regisztrált tranzakciók esetében a felső 5 százalék átlagos négyzetméterára 1,07 millió forinttól indult tavaly, a mediánja pedig 1,89 millió forint volt.
Ez alapján Budapesten durván 150 négyzetméternyi luxusingatlan jön ki egymillió dollárból,
kevesebb, mint a Knight Frank elemzésébe bevont legolcsóbb piacon, Sao Paulóban, de jóval több, mint mondjuk Isztambulban. Csak összehasonlításképpen, a cég listájának élén végző Monacóban egy négyzetméterért több mint 17 millió forintot kérnek.

Listát közölt a Knight Frank ingatlanpiaci tanácsadó cég arról, hogy a világ egyes városaiban mennyibe kerülnek a luxusingatlanok - írja a G7. A társaság azt számolta ki, hogy 2018-as árakon hány négyzetméternyi ilyen lakást vásárolhatunk az egyes nagyvárosokban egymillió dollárért, azaz jelenlegi árfolyamon 276 millió forintért.

A lap szerint a szórás elég nagy, Monacóban, ahol a legmagasabbak az árak, ennyi pénzből csak egy 16 négyzetméteres garzon jönne ki, de Hongkongban is be kell érniük az egymillió dollárból gazdálkodóknak 22 négyzetméterrel.

Bár a listán Budapest nem szerepel, a Knight Frank módszertana alapján a G7 megpróbálta megbecsülni, milyen a helyzet a magyar fővárosban.

"A tanácsadó cég az ingatlanok legdrágább 5 százalékát vonta be az elemzésébe. Márpedig az ingatlan.com adatai szerint Budapesten a nálunk regisztrált tranzakciók esetében a felső 5 százalék átlagos négyzetméterára 1,07 millió forinttól indult tavaly, a mediánja pedig 1,89 millió forint volt.

Ez alapján Budapesten durván 150 négyzetméternyi luxusingatlan jön ki egymillió dollárból.

Ez kevesebb, mint a Knight Frank elemzésébe bevont legolcsóbb piacon, Sao Paulóban, de jóval több, mint mondjuk Isztambulban. Csak összehasonlításképpen, a cég listájának élén végző Monacóban egy négyzetméterért több mint 17 millió forintot kérnek" - teszi hozzá a lap.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!