Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A XIII. kerület a legnépszerűbb, bár ott is kevesebb lakás fogyott.
Tavaly 29 305 lakást adtak el Budapesten, ami 19 százalékkal kevesebb 2018-hoz képest. Ez azt jelenti, hogy már a koronavírus-járvány kirobbanása előtt mérséklődött a lakáspiac pörgése – közölte az Otthon Centrum a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján.
A XIII. kerületben mintegy 3000, a XI., illetve a XIV. kerületben 2500 körüli tranzakció volt tavaly,
a számok mindegyik esetben elmaradtak a 2018-as adatoktól.
Megbillent az ingatlanpiac: sokan keresnek lakást, de még mindig kevesen adnának el
Az uniós országokat tekintve Magyarország az élmezőnyben van az egymillió főre vetített friss halálozási listában. A kormány kommunikációja azonban nyugodt maradt, állítása szerint nem ezt, hanem a járvány egészét nézi, így az összkép még mindig kedvező.
Budapestről tavaly 5700-zal többen költöztek el, mint ahányan érkeztek, ám ez jelentett egységes csökkenést: a KSH adatai szerint a XI., IX. és XIV. kerületben több százzal nőtt a lakosok száma.
Az Otthoncentrum közlése szerint a téglalakások fővárosi átlagos négyzetméterára 742 ezer forintra emelkedett az idei első kilenc hónapjában, az V. kerületben elérte az 1 millió 50 ezer forintot. A legdrágább városrészek rangsorában a második a XIII. kerület 950 ezer forintos átlagos négyzetméterárral, a harmadik pedig az I. kerület 900 ezer forinttal.
A panellakások esetében az átlagos négyzetméterár 524 ezer forint volt január-szeptemberben. A legdrágábban, 630 ezer forintért a XI. kerületben lehetett hozzájutni egy négyzetméterhez, míg a VIII. és XIII. kerületben 608 ezer forintért. A családi házak átlagos eladási ára elérte a 450 ezer forintot négyzetméterenként. A legtöbbet, 850 ezer forintot a XII. kerületben kértek, a fajlagos árakat összegző listán ezt követte a XI. kerület 700 ezer forinttal és a III. kerület 572 ezer forinttal.
Az új építésű lakások átlagos négyzetméterára 1,045 millió forint volt Budapesten az első kilenc hónapban. A legdrágábbak a belvárosi és hegyvidéki részeken épülnek, a legmagasabb fajlagos átlagárral szintén, 2 millió forinttal az V. kerület lett az első, majd a II. és a XII. kerület következik átlag 1,8 milliós négyzetméterárral.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet. Ez is szerepel a június 12-én történt katasztrófa vizsgálati jelentésében.
A világ egyik legismertebb séfjét is fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.