Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kivágó Iván Györgyné veszi át a mandátumáról lemondott Hunvald György helyét a Fővárosi Közgyűlésben - közölte Molnár Zsolt, az MSZP ügyvezető budapesti alelnöke szombato.
A Fidesz aláírásgyűjtésbe kezd annak érdekében, hogy bizonyítsa: van társadalmi támogatottsága a három csapás néven megismert törvénymódosító javaslatuknak – mondta Lázár János, a párt rendvédelmi munkacsoportjának vezetője szombaton, Budapesten.
Járai Zsigmond szerint Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon is felelős a Magyarországon kialakult mély válságért; erről a volt jegybankelnök a Fidelitas szombati, a Kockára tett jövő címmel megrendezett konferenciáján beszélt Budapesten.
Lezárta a nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság az SZDSZ 2007-es elnökválasztása ügyében és nyolc gyanúsított ellen vádemelést javasolt magánokirat-hamisítás miatt - közölte a BRFK csütörtökön.
Benne van a pakliban, hogy a Jobbik parlamenti frakcióval indítja a következő ciklust. Erre utal, hogy az ultrajobbos kispárt – amelynek támogatottsága vetekszik az SZDSZ és MDF népszerűségi mutatóival – immár a bejutási küszöb közelébe került. Vona Gábor három-négy százalékra bízvást számíthat.
Hordoz-e veszélyeket, ha tényleg bejutnak a parlamentbe? Megismétlődhet-e a weimari forgatókönyv kis hazánkban? A válasz nemleges.
Az Inforádió értesülései szerint a szocialista párt vidéki szervezeteiben komoly visszhangja volt Gyurcsány taktikázásának. A volt kormányfő Vitányi Ivánt javasolta pártelnöknek, melyet az elnökség határozottan elutasított. A budapesti szervezet Lendvai Ildikót, Kiss Pétert és Szekeres Imrét egyaránt alkalmasnak tartja a párt vezetésére. Végleges döntés holnap várható.
Zöld Széchenyi-tervet, zöld beruházásokat finanszírozó hitelintézetet és az egyoldalú energiafüggőség csökkentését javasolták a Fidesz környezetvédelmi stratégiáját bemutató szombati konferencián.
Szombaton délben megkezdődött az MDF európai parlamenti (EP) választások kampánynyitó rendezvénye, Dávid Ibolya pártelnök és Bokros Lajos EP-jelölt érkezésükkor nem nyilatkoztak az újságíróknak.
Megkezdődött az MSZP országos elnökségének ülése a kormányfőjelölésről szombat reggel Budapesten. Az egyik tábor állítólag már támogatná Bokros Lajos miniszterelnökségét.
Suchman Tamás, az MSZP egyik vezető véleményformálója, választmányi tag a hvg.hu tudósítójának megerősítette: társaival együtt lépésekre készül az általa egyébként nagyra becsült Gyurcsány Ferenc pártelnök lemondatására. Továbbra sem tekinti alternatívának az előrehozott választásokat. Szerinte sikerre vezetnének a liberálisokkal folytatott tárgyalások egy új kormányfő kijelöléséről, ha ezt új, kötetlenebb formában rendeznék. Javasolni fogja Szekeres Imre kinevezését az MSZP tárgyalóküldöttségének élére.
Tisztességes, de egy évet késő bejelentésnek tartja Karsai József Gyurcsány Ferenc visszalépést a miniszterelnökségtől. Az MSZP országgyűlési képviselője úgy vélte, párton belül Gráf József vagy Kiss Péter jöhet szóba miniszterelnök-jelöltként. Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője a közszolgálati rádiónak azt mondta, hogy a párton belüli és a párton kívüli miniszterelnök-jelöltre is van forgatókönyve az MSZP-nek.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök új kormány alakítását javasolta új kormányfő vezetésével szombaton az MSZP tisztújító kongresszusán, miután a szombat reggeli elnökségi ülésről ez már kiszivárgott. Állítólag utódként Surányi György, Bajnai Gordon és Bokros Lajos neve is felmerült.
A keddi Népszabadságban Galló Béla és Gábor Péter Maradjon? Menjen? címmel megjelent írásukban sürgetik Gyurcsány Ferenc visszahívását mind pártelnöki, mind kormányfői posztjáról. A két baloldali értelmiségi írása az MSZP elnökválasztó kongresszusának előestéjén jelent meg. Az egyik szerzőt, Galló Bélát kérdeztük, mi vitte a a cikk megírására.
Megérte kockáztatni az MDF parlamenti frakciójának létét - jelentette ki Dávid Ibolya pártelnök, aki hétfőn utolsó napirend előtti felszólását mondta a parlamentben az MDF képviselőcsoportjának megszűnése miatt.
Az SZDSZ szerint súlyos felelősség terheli az Országgyűlést és ezen belül azokat a képviselőket, akik nem támogatták Havasiné Orbán Mária megválasztását a Legfelsőbb Bíróság elnöki posztjára.
Ismét a megszűnés fenyegeti az MDF-frakciót, de jövő hét közepéig - hasonlóan a Vas János kilépése utáni helyzethez - még felvehetnek egy független képviselőt a frakcióba, amely így megint 10 fős lehet.
Kilép a Magyar Demokrata Fórumból Csáky András, mert véleménye szerint az EP-lista szombati elfogadásával az MDF feladta politikai hitvallását, és végleg szakított azzal a társadalmi bázissal, amelyre megalakulásakor támaszkodott.
Gyurcsány Ferenc már hivatalosan is az MSZP elnökjelöltje, miután a párt kongresszusi jelölőbizottságának pénteki ülésén megkapta a szükséges támogatást - tudta meg az MTI szocialista forrásból.
Lehetséges, hogy Dávid Ibolya húzónévtoborzó akciója „Bokros-puccs” néven vonul majd be a zsurnálpolitológiába. Jelesül, hogy Dávid Ibolya a neoliberális közgazda listavezetőségét – államcsíny mintájára – pártcsínnyel, a belső döntéshozók szélesebb fórumainak tudatos megkerülésével harangozta be.
Magyar Péter és Menczer Tamás egymásnak feszülése a maga alpári stílusában egyértelműen jelezte: a magyar politikában a piszkos munka egyre piszkosabb.
Az ellenzékiként ismert melegeknek épp máglyát rakat a hatalom a leggátlástalanabb verőembereivel. A hűséges alattvaló viszont puhára esik a huszonöt fős buliból is.